Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

‘İskeçe Türk Birliği Kadın Buluşmaları’ Demircik’teki etkinlikle devam etti

10/03/2024

“İskeçe Türk Birliği (İTB), Kadın Buluşmaları” çerçevesinde İskeçe’ye bağlı Demircik’te etkinlik gerçekleştirildi. 7 Mart Perşembe günü yapılan etkinlik, Demircik’te İskeçe Türk Birliği Demircik Biçki Dikiş Nakış kursunda gerçekleşti. İTB Kadınlar Buluşmasında İç Mekan Tasarımcısı Emine Çıtak, “Doğru ve Sağlıklı Bir Ev Tasarımı Nasıl Olmalı” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Etkinliğe, İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu, Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan, İTB Kadınlar Kolu üyeleri, İTB kursiyerleri ve çok sayıda Demircik köyünden kadın katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını Demircik kursu eğitmeni Zehra Bati yaptı. Gelen misafirlere teşekkür eden Bati, kendisine ve kursa her türlü desteģi veren kadınlara teşekkür etti.

İTB Kadınlar Kolu Başkanı ve Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü Zeynur Bargan da Beyköylü kadınlarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bargan, amaçlarının yaptıkları projeler ve etkinliklerle kadınların yanında yer almak olduğunu ifade etti.

İTB Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu da “İskeçe Türk Birliği olarak Batı Trakya’daki Türk kültürünü yaşatmanın yanı sıra toplumun temel taşı olarak gördüğümüz kadınlarımıza farklı alanlarda katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Kadınlarımızın sosyal alanlardaki ihtiyaçlarına da cevap verebilmek için talepleri doğrultusunda onları zaman zaman uzmanlarla buluşturmak, yemek, piknik ve gezi gibi organizasyonlarla bir araya getirerek daha sağlıklı daha mutlu daha huzurlu kadınlar, anneler ve eşler görmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Etkinliğe konuşmacı olarak katılan İç Mekan Tasarımcısı Emine Çıtak, “Doğru ve Sağlıklı Bir Ev Tasarımı Nasıl Olmalı” konulu bir sunum yaptı. Emine Çıtak, doğru mobilya yerleştirme, alanları daha ferah ve geniş gösterme, evin iç tasarımı gibi konularda gelen soruları yanıtladı. Etkinlik sonunda kurs eğitmeni Zehra Bati, konuşmacı Emine Çıtak’a, İTB Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu’na ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan’a kusrta hazırladıkları el işi birer tepsi hediye etti. Ardından kursiyerlerin hazırladığı geleneksel yiyecekler misafirlere ikram edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu