Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İskeçe Merkez Türk Azınlık İlkokulu yarışmada birinci oldu

10/03/2024

İskeçe Merkez Türk Azınlık İlkokulu, Doğu Makedonya Trakya (DMT) Βölgesinde ilkokulların yer aldığı yarışmada büyük bir başarıya imza attı.

9 Mart Cumartesi günü İskeçe’de düzenlenen yarışmada, Elif Molla yönetimindeki İskeçe Merkez Türk Azınlık İlkokulu Robotik Takımı, yarışmaya katıldığı Akdeniz kültür ve yaşamını anlatan proje ile birinci oldu.

Eyalet genelinde ilkokulların yer aldığı İskeçe Robotik Takımındaki öğrenciler ise şöyle: Ali Karadayı, Kerem Ruşen, Eymen Mahmut, Mehmet Hoçka, Mediha Çıtak ve Fatma Çıtak.

İskeçe Merkez Türk Azınlık İlkokulu Encümen Heyeti ile Okul Aile Birliği yaptığı ortak açıklamada birincilik ödülü kazanan ekibi tebrik etti. Açıklamada, “İddia ediyoruz dedik ve sözümüzün arkasında durduk. Bugün İskeçe de gerçekleşen Makedonya Trakya Eyaleti Robotik Kodlama Yarışmasında Okulumuz – Çocuklarımız birinci olmuştur. Başta öğretmenimiz Elif Molla olmak üzere tüm çocuklarımızı tebrik ediyoruz. Biz size inandık güvendik, siz de okulumuza birinciliği getirerek bizleri gururlandırdınız. Daha nice başarılara.” ifadelerine yer verildi.

İskeçe Merkez Türk Azınlık İlkokulu 30 – 31 Mart 2024 tarihlerinde Atina’da yapılacak Yunanistan İlkokulları Arası Robotik Yarışmasına eyalet birincisi olarak katılmaya hak kazandı.

Aynı yarışmada Gümülcine İdadiye Türk Azınlık İlkokulu ise ikincilik ödülünü kazandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu