Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Geçmişte Yazdıklarımdan Seçmeler” kitabı İskeçe’de tanıtıldı

14/01/2023

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) eski başkanlarından İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi emekli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Tevfik Hüseyinoğlu’nun BAKEŞ tarafından yayınlanan “Geçmişte Yazdıklarımdan Seçmeler” isimli kitabının tanıtımı 13 Ocak Cuma günü BTAYTD İskeçe Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği kitap tanıtımında BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı yaptığı açılış konuşmasında emekli öğretmen Tevfik Hüseyinoğlu’na azınlık eğitimine uzun yıllar yaptığı hizmetler ve birçok öğrencinin yetişmesindeki yüksek katkılarından dolayı teşekkür etti.

İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu konuşmasında emekli öğretmen Tevfik Hüseyinoğlu ile gazetecilik mesleği vesilesiyle birçok kez röportaj yaptığını, azınlık eğitimi ile ilgili olarak kendisine birçok kez danıştıklarını ve her defasında kendisinden yeni bir şeyler öğrendiklerini belirterek, Tevfik Hüseyinoğlu’nun azınlık eğitimine büyük katkıları olduğunu belirtti.

İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa emekli öğretmen Tevfik Hüseyinoğlu’nun eserinin içeriği ile ilgili bilgilere yer vererek, Hüseyinoğlu’nun yayınlanan eserleriyle Batı Trakya Türklerine önemli katkılar sağladığını kaydetti.

Son olarak söz alan emekli öğretmen ve yazar Tevfik Hüseyinoğlu “Geçmişte Yazdıklarımdan Seçmeler” isimli kitabının içeriği ile ilgili bilgilere yer verdi. Son olarak Hüseyinoğlu konuşmasında, katılımcılara tanıtım etkinliğine gösterdikleri büyük ilgiden dolayı teşekkür etti.

Etkinliğin sonunda emekli öğretmen-yazar Tevfik Hüseyinoğlu’na BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı tarafından plaket takdim edildi.K

Ktap tanıtımına Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğundan Muavin Konsolosu Barış Çulha, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Batı Trakya Azınlık Okulları Encümenler Birliği Başkanı Ahmet Kara, İskeçe Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu, İskeçe sabık Vali Yardımcısı Musa Vidinli ve çok sayıda soydaş katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu