Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Gümülcine Başkonsolosluğu’nda Ramadan Duban için veda töreni

27/04/2024

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğunda uzun yıllar görev yapan yerel memurlardan Ramadan Duban emekli oldu.

37 yıl boyunca Gümülcine Başkonsolosluğu’nda görev yapan Ramadan Duban için 26 Nisan Cuma günü veda kokteyli etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe başta Türkiye’nin Gümülcine Bakonsolosu Aykut Ünal ve eşi İlayda Ünal olmak üzere, başkonsolosluk çalışanları ve eşleri ile Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu üyeleri ve eşleri katıldı.

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal veda etkinliğinde yaptığı konuşmada, Ramadan Duban’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Ramadan Duban’la yaklaşık bir buçuk yıldır çalıştığını dile getiren Başkonsolos Ünal, kendisinin engin bilgisi ve tecrübesiyle adeta bir referans kişi olduğunu söyledi. Başkonsolos Ünal, Ramadan Duban’a bundan sonraki yaşamında sağlık ve mutluluklar diledi.

Etkinlikte bir veda konuşması yapan Ramadan Duban, 37 yıl boyunca görev yaptığı süreci her zaman gururla hatırlayacağını söyledi. Özel bir etkinlikle emekliliğe ayrılmanın kendisi için çok büyük bir mutluluk olduğunu ifade eden Duban, Başkonoslos Ünal ve eşine teşekkür etti. Tüm çalışma arkadaşlarına ve Türk azınlık temsilcilerine de teşekkür eden Duban, sözlerini “Sizi hiçbir zaman unutmayacağım” diyerek tamamladı. Duban, konuşması sırasında duygulu anlar yaşadı.

Başkonsolos Ünal, 37 yıl boyunca Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğunda çalışan Ramadan Duban’a bir plaket ve saat hediye etti. Etkinlik sonunda, başkonsolosluk çalışanlarının yanı sıra Ramadan Duban’la yıllarca çalışan ve geçen yıllarda emekli olan mesai arkadaşları Abdurrahim Subaşılar ve İbrahim Trakyalı ile Başkonsolos Aykut Ünal da hatıra fotoğrafı çektirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu