Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Şartlar ne olursa olsun hiç bir başkanımızı zan altında bırakmadık”

05/03/2024

Rodop iline bağlı Kozlukebir belediyesi ana muhalefet Demokratik Güç Listesi Başkanı Rıdvan Ahmet, “Yeni yönetimin aleyhimizde olumsuz algı oluşturmak için, maddi açıdan bölgemizdeki bizim ayarımızdaki belediyelerden en iyi durumda olan Kozlukebir belediyemizi borç batağında göstermeye çalışması son derece üzücüdür.” dedi.

Rıdvan Ahmet, geçtiğimiz günlerde Kozlukebir Belediye Başkanı Erdem Hüseyin’in eski yönetimden yaklaşık 3 milyon euro borç ile belediyeyi devraldıklarına ilişkin açıklamalarına tepki gösterdi.

2014 yılında Kozlukebir Belediye yönetimini devraldıklarında ülkenin çok zor şartlar altında olduğunu hatırlatan Ahmet, “Şartlar her ne olursa olsun geçmişte görev yapmış hiçbir başkanımızı zan altında bırakmadık. Her zaman onların çalışmalarını takdir ettik her ortamda onlara teşekkür ettik.” ifadelerini kullandı.

“HALKIMIZA YAPILAN HİZMETİ 10 YIL İÇİNDE 2,3 KATINA ÇIKARDIK”

Yaşanan bütün olumsuzluklara rağmen, Kozlukebir belediyesini en çok çalışan belediye konumuna getirdiklerini dile getiren Ahmet, “2014 yılında Kozlukebir belediyesini yaklaşık yıllık 10.000.000 euro gelirle devraldık. 2023 yılına geldiğimizde yapılan çalışmalarla üretilen projelerle gelirimizi yaklaşık 2,3 kat arttırarak yani 13.000.000 euro ekstra gelir ilave ederek yıllık 23.000.000 eurolara taşıdık. Dolayısıyla halkımıza yapılan hizmeti 10 yıl içinde 2,3 katına çıkardık.” açıklamasında bulundu.

Ana muhalefet başkanı Rıdvan Ahmet açıklamasının devamında şunları kaydetti:

“Yeni yönetimin aleyhimizde olumsuz algı oluşturmak için, maddi açıdan bölgemizdeki bizim ayarımızdaki belediyelerden en iyi durumda olan Kozlukebir belediyemizi borç batağında göstermeye çalışması son derece üzücüdür.

Belediyemiz hiç bir bankadan borç alarak işlerini yürütmemiştir.

Yeni yıla aktarılan ve borç olarak görünen 2.939.089,60 euroluk bu miktarın her bir eurosu 2023 yılının gelirleri içinde gösterilmiş olup ihaleleri, sözleşmeleri yapılmış ve icraata dönüşmüş işlerdir.

Belediyemize bu gelirlerin gelmesinin gecikmesi sonucu ödenmesi bir sonraki yıla aktarılmıştır.

Dolayısıyla 2024 yılı içinde de bu paraların ödenmesi için gerekli paralar tekrar bütçemizde gösterilmiştir ve son mecliste oy birliğiyle onaylanmıştır.

Bu vesileyle yeni yönetime, muhalefet gibi davranıp açıklama yapmayı bırakmaları ve iktidar gibi hizmete odaklanmalarını, 2023 yılında 23.000.000 eurolara ulaştırdığımız bütçeleri 2028 yılı dönem sonuna kadar projeler üretip 30.000.000 eurolara çıkarmaya çalışmalarını tavsiye ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum.

Bilinmesini isterim ki bizler şartlar her ne olursa olsun belediyemiz için her zaman bilgi, birikim ve tecrübemizi aktarmaya hazırız. Çünkü bölge insanımızın en iyi hizmeti alması bizim için her şeyin önünde gelir.

Bundan dolayı yeni yönetimin algı işlerini bırakarak insanımızın ihtiyacı olan hizmet işlerine başlaması belediyemizin geleceği için çok önemlidir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu