Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

‘Kadınlar Konuşuyor’ etkinliğine yoğun ilgi

05/03/2024

Gümülcine Türk Gençler Birliği (GTGB) Kadınlar Kolu’nun organizatörlüğünde, 4 Mart Pazartesi günü “Kadınlar Konuşuyor” aslı etkinlik düzenledi.

Gümülcine Türk Gençler Birliği lokalinde düzenlenen etkinliğe kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

Moderatörlüğünü Pervin Hayrullah’ın yaptığı etkinlik kapsamında, GTGB Kadınlar Kolu Başkanı Aslı Ali yaptığı konuşmada, etkinliğe katılan bayanlara teşekkür etti.

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal’ın eşi İlayda Ünal, böyle bir etkinlikte bulunmaktan duyduğunu memnuniyeti dile getirerek, kadınların birlikteyken daha güçlü olduğunu ifade etti.

Karşılıklı sohbet eşliğinde gerçekleşen etlikle ilgili olarak GTGB yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yaşanmışlıklarını paylaşan Ayşe Kırdali ve Mediha Bekiroğlu bölgemizde yaşanan eğitim sorunlarına dikkat çekti. Eylem Amet Batı Trakya’ya uyum sürecini paylaştı. Asime Hasanoğlu özgüvensiz bir neslin hayatımıza etkisi ve bu durumda neler yapılabilir konusuna değindi. Katılımcılardan Sevgi Molla özel eğitime ihtiyacı olan çocukların toplumdaki yeri hakkında konuştu ve bu bireylerin hakları nelerdir sorusuna, Vildan Şerif açıklık getirdi. Gerçekleştirdiğimiz etkinlikte bizleri yalnız bırakmayan tüm kadınlarımıza çok teşekkür ederiz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu