Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İdadiye İlkokulu Okul Aile Birliği çocuklara yönelik etkinliklerine devam ediyor

24/02/2024

İdadiye İlkokulu Okul Aile Birliği çatısı altında yer alan “Doğa ve Çevre Kulübü” hafta sonu etkinliklerine devam ediyor.

Son düzenlenen etkinliklerle ilgili olarak İdadiye İlkokulu Okul Aile Birliği yönetiminden yapılan açıklama şöyle:

“İdadiye İlkokulu Okul Aile Birliği çatısı altında yer alan “Doğa ve Çevre Kulübü” hafta sonu etkinlikleri çerçevesinde her hafta çocukların gönlünü fethetmeye ve ilklere yer vermeye devam ediyor.

Etkinlik çerçevesinde bugüne kadar yapılanların her biri çok anlamlıydı.

Laboratuvar ortamında turşu yapımı, Engelliler gününde kurumlarla işbirliği halinde etkinliklere yer verip empati duygusunun geliştirilmesi, Patili arkadaşlara mama hazırlanıp dağıtılması, Gazetecilerle söyleşi, Dünya radyolar gününde canlı radyo programı, Doğa yürüyüşleri eşliğinde çevrede keşifler, Çocuk hakları gününde farklı etkinlikler yapıldı.

En anlamlı ve gönülleri fetheden etkinlik ise depremin birinci yılında minik ellerin deprem bölgesinde bireysel arkadaş edinip onlara resim, yazı, şiirler yazıp mektup göndermesiydi. Çocuklarımızın duyarlılığı çok uzaktaki arkadaşlarına destek vermesi gönüllerde iz bıraktı. Bunun yanında gelenekselleşmiş kandil simidi dağıtımı yapıldı.

Çalışmalar yepyeni proje ve çocuklarımızla devam edecektir. İdadiye İlkokulu Okul Aile Birliği Yönetimi olarak dağıtılan ikramlıklar eşliğinde tüm veli – çocuklarımıza hayırlı kandiller dileriz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu