Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Başkonsolos Aykut Ünal Muratlı’da soydaşlarla buluştu

23/02/2024

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal, bugün (23 Şubat Cuma) Muratlı köyünü ziyaret ederek soydaşlarla bir araya geldi.

Başkonsolos Ünal ve beraberindekiler, Şapçı Maronya Belediyesine bağlı Muratlı köyünü ziyaret ederek soydaşlarla birlikte köy camiinde Cuma namazı kıldı.

Ziyaretle ilgili olarak Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’nun sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Rodop/Muratlı köyünde soydaşlarımızın misafiri olduk. Davetleri ve emekleri için teşekkür ederiz.” ifadelerine yer verildi.

Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif de yaptığı paylaşımda, “Bu gün (23 Şubat 2024) cuma namazını ova köylerinden Muratlı da eda ettik. Cemaate Berat kandili hakkında sohbette bulunduk. Bizlere gönlünü açan köy halkına teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Başkonsolos Aykut Ünal’a Muratlı köyü ziyaretinde, Muavin Konsolos Barış Çulha, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, Bölge Başkanlığı Meclis Üyesi Ahmet Osman Pehlivan, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan, ve Gümülcineli mühendis İbrahim Kamil eşlik etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu