Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Özgür Ferhat siyasi büronun açılışını gerçekleştirdi

17/02/2024

Yeni Sol Partisi Rodop Milletvekili Özgür Ferhat, Gümülcine’de bulunan siyasi bürosunun açılışını gerçekleştirdi.

Açılış öncesi basına son gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulunan milletvekili Ferhat, ekonomik anlamda Azınlığın büyük sorunlarla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Yeni kurulan parti çatısı altında halka hizmet etmeye devam edeceklerini belirten Ferhat, “Halkımızın sorunlarını dinleyip onlara yardımcı olmak istiyoruz. Hepimiz biliyoruz ki; çok zorlu bir seçim süreci geçirdik ve halkımız beni çok yüksek bir oyla meclise göndermeyi başardı. Buradan halkımıza sizin aracılığınızla bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

Ekonomik anlamda halkın büyük zorluklarla karşı karşıya olduğunu söyleyen Ferhat bunun sonucunda bir çok gencin yurtdışına göç etmek zorunda kaldığını dile getirdi.

Halkın kendisini samimi bulduğunu belirten Ferhat bunun sonucunda da halkın kendisine getirdiği önerilerle birlikte çözümme dönük yol almaya çalıştıklarını ifade etti.

Batı Trakya Türk Azınlığının sorunlarına da değinen milletvekili Ferhat, Azınlığı kurumsal ve ekonomik anlamda önemli sorunları olduğunu belirtti.

Ferhat sözlerine şöyle devam etti:

“Azınlığımızın kurumsal ve ekonomik anlamda önemli sorunları olduğunu düşünüyorum. Kurumsal sorunların vakıflar idaresi ve müftülük seçimi ve Azınlığı istediği şekilde bir şekilde seçimdir. İkinci olarak ise Azınlığın en önemli sorunlarından biri olan eğitim konusudur. Azınlık eğitimimiz baltalanmıştır, önü kesilmiştir. Biz Azınlık eğitiminin çağdaş koşullarda ilerlemesini sağlamayı düşünmekteyiz. Bir diğer konu da Azınlık kurumlarımızın özgürce işlevlerini görebilmesini sağlamaktır. Bizler parti olarak bunun önünü açmayı planlıyoruz.”

Son olarak meclisten geçen eşcinsel yasa tasarısıyla ilgili olarak, “Ben Rodop milletvekili olarak bu yasa tasarısını destekleymediğimden dolayı oy kullanmadım. Meclisteki çalışmalara da katılmadım. Halkımızın değerlerini, düşüncelerini, geçmişini hiçe saymak istemedim. Saygım beni bağrına basan, benibu mevkiye gönderen halkımıza karşıdır. Biz Yeni Sol olaraak demokratik bir şekilde kendi aramızda görüşmelerimizi yaptık. Ben de orada bu kanun tasarısında yer almayacağımı bildirdim. Bu açıklamayı da sizlerle paylaşmak istedim. Son olarak açılışa katılan tüm konuklarıma teşekkür ederim.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu