Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İskeçe Türk Birliği Ankara’da temaslarda bulundu

17/02/2024

İskeçe Türk Birliği ekibi (İTB) 16 Şubat Cuma günü 95 kişilik bir ekiple Ankara’yı ziyaret ederek bir dizi temaslarda bulundu.

Ozan Ahmetoğlu başkanlığındaki İTB ekibi, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren, Türkiye Dışişleri Bakanlığında Genel Müdür ve Atina eski Büyükelçisi Burak Özügergin’i ziyaret etti.

Ziyaretlerle ilgili olarak İskeçe Türk Birliği’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarda şu ifadeler yer verildi:

“İskeçe Türk Birliği olarak 95 kişilik ekibimizle Ankara’ya gerçekleştirdiğimiz kültür gezisi çerçevesinde ziyaretlerimize başladık. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanlığını ziyaret ettik. YTB Başkanı hemşerimiz Sayın Abdullah Eren’le görüştük ve Dr. Sadık Ahmet Salonundaki “Balkanlar” konulu sergiyi gezdik.

Gezimizin ilk günü gerçekleştirdiğimiz ziyaretler kapsamında İskeçe Türk Birliği yöneticileri olarak Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nı ziyaret ederek, Genel Müdür, Büyükelçi Sayın Burak Özügergin ile görüştük.

Özellikle el sanatları ve geleneksel sanatlar alanında yıllarca çalışmalara imza atan Ankara Olgunlaşma Enstitüsünü ziyaret ettik. Ekimiz burada Enstitü tarafından yapılan çalışmaları yakından görme fırsatı buldu. Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü Sayın Ahsen Hıdıroğlu’ndan ve enstitü yetkililerinden yapılan faaliyetler hakkında bilgi aldık. Ekibimize gösterilen yakın ilgi ve misafirperverliğe teşekkür ederiz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu