Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Edirne Valisi Yunus Sezer Batı Trakya’da temaslarda bulundu

15/02/2024

Edirne Valisi Yunus Sezer 15 Şubat Perşembe günü Batı Trakya’yı ziyaret ederek bir dizi temaslarda bulundu.

Batı Trakya’daki temasları sırasında Vali Yunus Sezer’e, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Aykut Ünal ve Muavin Konsolos Barış Çulha eşlik etti.

GÜMÜLCİNE

Vali Sezer ilk olarak Doğu Makedonya-Trakya Bölge Başkanı Hristodulos Topsidis’i makamında ziyaret etti.

Daha sonra Vali Sezer, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif’i makamında ziyaret ederek, müftülüğün çalışmaları hakkında bilgi aldı. Müftülükte gerçekleşen görüşmede, Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Başkanı Sadık Sadık, BAKEŞ Başkanı Hüseyin Bostancı, BİHLİMDER Başkanı Mehmet Emin Ahmet de yer aldı.

Ziyaret kapsamında Gümülcine Türk Gençler Birliği’ni de (GTGB) ziyaret eden Vali Sezer, burada kendisini başta GTGB Başkanı Sedat Hasan olmak üzere, yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Vali Sezer ve beraberindeki eşi Canan Sezer, GTGB salonunda sergilenen el işleri sergisini gezdi, sergilenen yöresel el işleri ve giysilerle ilgili bilgi aldı.

Son olarak Vali Sezer ve beraberindeki heyet Batı Trakya Türk Azınlığının lideri merhum Dr. Sadık Ahmet’in Gümülcine’deki kabrini ziyaret etti. Kabir ziyaretinde Vali Sezer’i Dr. Sadık Ahmet’in oğlu Levent Sadık Ahmet ve DEB Partisi Başkanı Çiğdem Asafoğlu karşıladı. Vali Sezer Sadık Ahmet’in mezarına çiçek bırakarak katılımcılarla birlikte dua etti.

Gümülcine’deki ziyaretlerini tamamlayan Edirne Valisi Yunus Sezer İskeçe’ye hareket etti.

İSKEÇE

Gümülcine’deki temaslarının ardından İskeçe’ye geçen Vali Sezer, ilk olarak İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa’yı ziyaret etti. Müftülükte gerçekleşen görüşmede Mustafçova Belediye Başkanı Ahmet Kurt’un yanısıra Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı da yer aldı.

Vali Sezer müftülükteki görüşmenin ardından İskeçe Türk Birliği’ni (İTB) ziyaret etti. Sezer, İTB’de Başkan Ozan Ahmetoğlu ve dernek yöneticileri tarafından karşılanırken, soydaşlarla da sohbet etme imkanı buldu.

İskeçe’deki temaslarının ardından Vali Sezer Batı Trakya’dan ayrıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu