Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Gümülcine’de Sobacılar Sokağının yenilenmesi için imzalar atıldı

17/01/2024

Gümülcine’de halk arasında Sobacılar Sokağı olarak da bilinen Kanari Caddesi’nde yenileme çalışmalarınin yapılabilmesi için Gümülcine Belediyesi ile yüklenici firma arasında imzalar atıldı.

“Gümülcine’nin Tarihi Alışveriş Merkezinin Bulunduğu Kanari Sokağı ve Çevresindeki Sokakların Yenilenmesi” projesinin sözleşmesi 16 Ocak Salı sabahı Gümülcine Belediye Başkanı Yannis Garanis ve yüklenici firma arasında Gümülcine Belediyesinde imzalandı.

1.500.000 euroluk bütçesi olan projenin imza töreninde Projeler, Planlama, Şehircilik ve Mekansal Planlamadan sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Dimitris Karastavru ve Teknik Hizmetler Dairesi Başkanı Despina Passos da hazır bulundu.

Projenin imza töreninde konuşan Gümülcine Belediye Başkanı Yannis Garanis, “Kanari Caddesi ve çevresi, tarihi yerimiz ve Gümülcine’nin kültürel merkezinin referans noktalarıdır. Bu özel proje, bölgede uzun yıllardır faaliyet gösteren profesyonellerin günlük yaşamlarını iyileştirecek ve aynı zamanda kentimizin geleneksel köşelerini keşfetmeye gelen ziyaretçilerin yanı sıra bölge sakinleri için de güzel bir imaj yaratacak. Gümülcine Belediyesi’nin merkezini estetik açıdan iyileştirilmesine geleneğe saygı göstererek devam ediyoruz, aynı zamanda engelli insanlar için erişilebilirlik koşulları yaratarak şehri işlevsel hale getiriyoruz. Bölgemizin kültürel zenginlikleri, tarihe ve insanına layık olduğu şekilde adım adım ortaya çıkıyor.” görüşlerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu