Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“İskeçe Türk Birliği Kadın Buluşmaları” Gökçepınar köyündeydi

20/12/2023

“İskeçe Türk Birliği (İTB), Kadın Buluşmaları” etkinliği 19 Aralık Salı günü  Gökçepınar köyünde gerçekleştirildi.

İTB Kadınlar Kolu ile İTB kursları tarafından düzenlenen ‘Kadın Buluşmaları’ nın bu yılki son etkinliği İskeçe Türk Birliği Gökçepınar Biçki Dikiş Nakış kursunda yapıldı. Gökçepınar’daki etkinikte Diş Hekimi Beran Sali “Çocuklarda Ağız Bakımı ve Diş Gelişimi” konusunda bir sunum yaptı.

Etkinliğe , İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu, Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa’nın eşi Nadire Ömer Trampa, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı’nın eşi Özlem Otuzbir, İTB Kadınlar Kolu üyeleri, İTB  Biçki Dikiş Nakış kursiyerleri ve Gökçepınarlı kadınlar katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını Gökçepınar kursu eğitmeni Pervin Bekir yaptı. Bekir, kendisine ve kursa her türlü desteģi veren kadınlara teşekkür etti.

Ardından söz alan İTB Kadınlar Kolu Başkanı ve Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve Zeynur Bargan, Gökçepınar kadınları ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bargan, Kadınlar Kolu olarak amaçlarının yaptıkları projeler ve etkinliklerle kadınların yanlalarında yer almak olduğunu ifade etti.

İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa’nın eşi Nadire Ömer Trampa ve  Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı’nın eşi Özlem Otuzbir de kısa birer konuşma yaparak. Gökçepınar kadınları ile birarada olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

İskeçe Türk Birliği Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu yaptığı konuşmada ‘Kadın Buluşmaları’ etkinlikler serisi hakkında bilgi verdi ve şöyle konuştu: “İskeçe Türk Birliği  olarak Batı Trakya’daki Türk kültürünü yaşatmanın yanı sıra toplumun temel taşı olarak gördüğümüz kadınlarımıza farklı alanlarda  katkı sağlayamayı amaçlıyoruz. Kadınlarımızın  sosyal alanlardaki ihtiyaclarına da cevap verebilmek için istekleri doğrultusunda onları zaman zaman uzmanlarla buluşturmak,  yemek,  piknik  ve gezi gibi organizasyonlarla bir araya getirerek  daha sağlıklı daha mutlu  daha huzurlu  kadınlar, anneler, eşler görmeyi hedefliyoruz. Bu anlamda etkinliklerimize katılan ve bizlere destek olan, köylerdeki kadınlarımızla bir araya gelen uzmanlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.”

Etkinliğin konuğu Diş Hekimi Beran Sali “Çocuklarda Ağız Bakımı ve Diş Gelişimi” konusunu anlattı ve kadınlardan gelen soruları yanıtladı.

Etkinlik sonunda kurs Eğitmeni Pervin Bekir, konuşmacı Diş Hekimi Beran Sali’ye İskeçe Müftüsünün eşi Nadire Ömer’e, BTAYTD Başkanın eşi Özlem Otuzbir’e, İTB Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu’na, İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan’a kursta hazırladıkları el işlerinden hediye etti. Ardından kursiyerlerin hazırladığı geleneksel yiyecekler misafirlere ikram edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu