Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

BTTADK, Dr. Sadık Ahmet’e yapılan hakareti kınadı

19/12/2023

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu (BTTADK), Dr. Sadık Ahmet’in manevi hatırasına hakaret eden Spartalılar Partisi Milletvekili Vasilis Stigas’ı kınadı.

Açıklamada, “Azınlık haklarını savunmak için halkın desteğini alarak Türk olduğunu tüm Yunanistan’a haykıran rahmetli liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in şahsına yapılan bu densizlik kabul edilemez.” denildi.

BTTADK’den yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Batı Trakya Türk Azınlığı’nın merhum lideri Dr. Sadık Ahmet’in aziz hatırasına edep sınırlarını aşarak hakaret eden ve çirkin sözler sarf eden aşırı sağcı Spartalılar Partisi milletvekili Vasilis Stigas’ı şiddetle kınıyoruz.

Öyle ki kendisinin siyasi rant uğruna hakaret savurduğu kürsüden, azınlık haklarını savunmak için halkın desteğini alarak Türk olduğunu tüm Yunanistan’a haykıran rahmetli liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in şahsına yapılan bu densizlik kabul edilemez.

28 yıl önce yaşamını yitirmiş bir kişinin ardından, sarf edilmiş bu sözlerin ne ahlaka ne de etik değerlere sığmadığını belirtmek isteriz. Milletvekili Stigas’ı elim ve şüpheli bir trafik kazasında kaybettiğimiz dava adamı Dr. Sadık Ahmet’in aziz hatırasına saygı göstermeye davet ediyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu