Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Mucize Dolu Kermes”e soydaşlar akın etti

17/12/2023

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) Mucize Tiyatrosunun 16 Aralık Cumartesi günü İskeçe Kültür Merkezinde gerçekleştirmiş olduğu “Mucize Dolu Kermes” olumsuz hava şartlarına rağmen yoğun katılım ile gerçekleşti.

Dernek tarafından yapılan açıklamada “Gerek Mucize Çocuklarının aktif olarak kermeste rol alması, gerekse annelerimizin katkıları ile el emeği göz nuru ile yapılan tüm hazırlıklar yoğun ilgi gördü. Katkılarını ve desteklerini bizlerden esirgemeyen mucize severler ve bizleri yalnız bırakmayan kurum ve kuruluş başkanları ve yöneticilerine, ayrıca çok değerli halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.” ifadelerine yer verildi.

Kermese İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosluğunu temsilen Ramadan Duban, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, BTAYTD Başkanı Hüseyin Baltacı, Encümenler Birliği Başkanı Ahmet Kara ve çok sayıda soydaş katılarak destek verdi.

Düzenlenen kermese soydaşların katılımı ve desteği, Batı Trakya Türklerinin kurumlarına ne denli sahip çıktığının göstergesi olarak bir kez daha ortaya kondu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu