Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda can kaybı 18 bin 608’e yükseldi

14/12/2023

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda can kaybının son 24 saatte 196 kişi artarak 18 bin 608’e yükseldiğini açıkladı.

Filistin resmi ajansı WAFA’nın konuyla ilgili haberinde, İsrail’in Han Yunus’un güneyi, batısı ve mülteci kampı dahil çeşitli bölgelerine saldırılar düzenlediği belirtildi.

Saldırılarda Han Yunus’ta Mikdad, En-Neccar ve El-Amudi ailelerinden 20 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin yaralandığı aktarılan haberde, ölenler arasında çocukların da bulunduğu kaydedildi.

Gazze Şeridi’nin Deyr el-Beleh bölgesinde de İsrail saldırıları sonucu Fetair ailesinden 2 çocuğun yaşamını yitirdiği açıklandı.

CAN KAYBI 18 BİN 608’E YÜKSELDİ

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail’in devam eden saldırılarına ilişkin bilgi verdi.

Son 24 saatte Gazze’deki hastanelere 196 cenaze ile 499 yaralının getirildiğini aktaran Kudra, çok sayıda cenazenin enkaz altında ve yol kenarlarında kaldığını belirtti.

Kudra, İsrail’in saldırılarında 7 Ekim’den bu yana öldürülen Filistinlilerin sayısının 18 bin 608’e, yaralıların sayısının da 50 bin 594’e çıktığını bildirdi.

Sağlık Bakanlığı Sözcüsü, İsrail’in sağlık sistemine saldırılarına ilişkin, “İsrail’in Gazze Şeridi’nin kuzeyinde hastanelere yönelik saldırılarının hedefi sağlık sistemini yok ederek bölge halkını göçe zorlamaktır.” açıklamasında bulundu.

Foto: Anadolu Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu