Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Velilerimizden, okullarımızın bekası için üzerlerine düşen görevi yerine getirmelerini rica ediyoruz”

04/12/2023

Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği, (BTTÖB) Türk Azınlık okullarındaki yapılacak olan encümen heyeti seçimlerine ilişkin yazılı bir açıklama yayımladı.

Öğrenci velilerinin bu konuyu önemle dikkate almaları gerektiği vurgusu yapılan açıklamada, “Bu önemli duyuruyu tüm velilerimizin dikkate almasını ve okullarımızın bekası için aday olma hususunda üzerlerine düşen görevi yerine getirmelerini önemle rica ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

BTTÖB’nin yaptığı yazılı açıklama şöyle:

“Değerli Veliler,

Doğu Makedonya Trakya Eyaleti İlk ve Ortaöğretim Müdürlüğü tarafından yayımlanan karara göre, Batı Trakya genelindeki Azınlık okullarında 20 Aralık 2023 Çarşamba günü Encümen Heyeti seçimleri yapılacak. Encümen Heyeti seçimlerinde aday olmak isteyen velilerin, başvuru dilekçesi, kimlik (taftotita) fotokopisi ve daimi ikamet (Pistopiitiko Monimis Katikias) belgesiyle birlikte okul yönetimine başvurması gerekiyor. Seçimlere katılacak öğrenci velileri okul müdürleri ile de görüşerek konu hakkında bilgi alabilirler.

Seçim Aralık 2023, Çarşamba günü sabah saat 08.00’de başlayacak ve 17.00’de son bulacaktır. Bu önemli duyuruyu tüm velilerimizin dikkate almasını ve okullarımızın bekası için aday olma hususunda üzerlerine düşen görevi yerine getirmelerini önemle rica ediyoruz. Okullarımıza ancak seçeceğimiz Encümen Heyeti ile sahip çıkabiliriz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu