Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

‘İskeçe Türk Birliği Kadınlar Buluşması’ Paşevik köyünde yapıldı

30/11/2023

“İskeçe Türk Birliği (İTB), Kadın Buluşmaları”nın onuncusu 29 Kasım 2023 Çarşamba günü Mustafçova Belediyesi’ne bağlı Paşevik köyünde gerçekleştirildi.

İTB Kadınlar Kolu ile İTB kursları tarafından düzenlenen ‘Kadın Buluşmaları’nın son etkinliği İskeçe Türk Birliği Paşevik Biçki Dikiş Nakış ve El Sanatları Kursunda yapıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını Paşevik kursu eğitmeni Nuran Çavuşoğlu yaptı. Gelen misafielere teşekkür eden Nuran Çavuşoğlu,  kendisine ve kursa her türlü desteği veren köy halkına özellikle kadınlara teşekkür etti.

Ardında söz alan İTB Kadınlar Kolu Başkanı ve Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü Zeynur Bargan Paşevikli kadınları ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bargan, Kadınlar Kolu olarak amaçlarının yaptıkları projeler ve etkinliklerle kadınların yanlalarında yer almak olduğunu ifade etti.

Son olarak etkinliğin konuğu Çocuk Sağlığı Uzmanı Dr. Münnevver Ago “Çocukların Sağlıklı Gelişimi için Öneriler ve Dikkat Edilmesi Gereken Konular” hakkında bir sunum yaptı ve katılımcılardan soruları yanıtladı.

Etkinlik sonunda İTB Paşevik Dikiş – Nakış Kursu tarafından, konuşmacı Dr. Münevver Ago’ya, İskeçe Müftüsünün eşi Nadire Ömer Trampa’ya,  BTAYTD Başkanının eşi Özlem Otuzbir’e kusrta hazırladıkları el işi eserleri hediye etti. Ardından kursiyerlerin hazırladığı geleneksel yiyecekler misafirlere ikram edildi.

Paşevik köyündeki etkinliğe , Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü ve İTB Kadınlar Kolu Başkanı Zeynur Bargan, İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa’nın eşi Nadire Ömer Trampa, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacının eşi Özlem Otuzbir, İTB  Kadınlar Kolu üyeleri, İTB  Dikiş nakış kursiyerleri ve Paşevik köyünden kadınlar katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu