Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

BTAYTD’den kültür gezisi

27/11/2023

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) Kadınlar Kolu, 25-26 Kasım tarihlerinde İstanbul’a kültür gezisi düzenledi.

BTAYTD Kadınlar Kolu Başkanı Şükriye Mehmet başkanlığında düzenlenen geziye ilişkin BTAYTD’den yapılan açıklama şöyle:

“Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Kadınlar Kolu 25-26 Kasım tarihlerinde Şükriye MEMET başkanlığında İstanbul’a bir kültür gezisi düzenlemiştir. Gezi kapsamında 25 Kasım Cumartesi sabahı ilk olarak Zeytinburnu Mozaik Kafe’de kahvaltı eden grup ardından 1923 Müzikali’ni izlemek için Zorlu Performans Sanatları Merkezi’ne geçmiştir. Cumhuriyet’in 100. Yılına özel hazırlanan müzikalde, Milli Mücadele serüveni müzik, dans, muhteşem sahne tasarımı ve multimedya şovu eşliğinde 100 kişilik dev kadro ile sahnelenmiştir.

26 Kasım Pazar günü Yerebatan Sarnıcı Müzesi ve Şerefiye Sarnıcı ziyaret edilmiştir. Şerefiye Sarnıcı’nda tarihin sanat ve teknoloji ile buluştuğu 360⁰ projection mapping sistemi ile müthiş bir görsel şölene de şahitlik edilmiştir. 2 saatlik serbest zamanın ardından geri dönüş yoluna çıkılmıştır. Kadınlar, gençler ve çocuklardan oluşan grup yepyeni deneyimler ve güzel anılarla geziyi tamamlamıştır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu