Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Zeybek: “Sağlık Bakanlığı ve hükümet yetkilileri yükümlülüklerine yerine getirmiyor”

30/10/2023

İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek’in İskeçe Hastanesinin sağlık ocağına dönüştürülme riskiyle ilgili soru önergesine, Sağlık Bakanlığı cevap verdi.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan milletvekili Zeybek, “İskeçe Hastanesinde gözlemlenen Uzman doktor (Patolog) ve personel eksiklikleri sorunu nedeniyle Sağlık Bakanlığı’na Hastanenin Sağlık Ocağına dönüştürülme riskini 489/30-8-2023 sayılı soru önergesi ile gündeme getirdik.

İki ay sonra konuyla ilgili cevap Bakanlık tarafından iletildi. Her şeyden önce, Bakanlığa önceki dönemlerde sunduğumuz 12 soru önergesinin yanıtsız kalması sonucunda, nihayet olması gerektiği gibi sorumuza yanıt veren Sağlık Bakanlığı’nın yeni yönetimini tebrik etmeliyiz” ifadelerine yer verdi.

Sağlık Bakanlığı ve hükümet yetkililerinin yükümlülüklerini yerine getirmediği ve soruna sessiz kaldıklarını belirten Zeybek şunları kaydetti:

“Bakanlığın cevabını incelediğimizde sunduğumuz soruda dile getirdiğimiz tüm endişe ve iddiaların doğrulandığını görmekteyiz. Ne yazık ki, patolog ve personel açığı konusunda Hükümet “Gittiği yere kadar” taktiğini uyguluyor ve durumu idare etmeye çalışıyor gibi görünmekte. Görünen o ki Hükümetin İskeçe Hastanesi’nin sorunlarına daimi bir çözüm getirmek gibi bir planı bulunmamaktadır.

Bu anlamda Sağlık Bakanlığı İskeçe Hastanesi’nin Sağlık Merkezi’ne dönüştürülme konusunu onaylamasa da verdiği yanıt bu sorunu yalanlamadığından vatandaşlarda Hastanemizin geleceği konusunda endişe yaratmaktan başka bir işe yaramamaktadır.

Bu nedenle İskeçe halkının dikkatini çekmeli ve Hükümet yapmayı reddettiği İskeçe Hastanesi’ni desteklemeye yönelik girişimlerimizi devam ettirmeliyiz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu