Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

11 milletvekili Arios Pagos’a ifade verecek

25/10/2023

Yargıtay (Arios Pagos) seçimlerde hukuksuzluk şüphesiyle 11 milletvekilinin ifadesini istedi

Yargıtay (Arios Pagos), son genel seçimlerde hukuksuzluk yaptıkları şüphesiyle Yunan Parlamentosunda 11 milletvekili ile temsil edilen Spartalılar Partisi’nin milletvekillerinin ifadelerine başvurmak üzere parlamentodan izin talep etti.

Yargıtay Savcısı Yeorgia Adilini, haziranda yapılan son genel seçimlerinde hukuksuzluk yaptıkları şüphesi ile Spartalılar Partisi’nin 11 milletvekilinin ifadesine başvurmak istedi. Adilini, bunun için Meclisten yazılı izin talep etti.

Savcılığın yazılı talebinde, söz konusu milletvekillerinin genel seçimlerde Vasilis Stingas liderliğinde Spartalılar Parti’sine dahil gibi gözüktükleri ancak gerçekte tamamen ırkçı Altın Şafak Partisi’nin eski milletvekili İlias Kasidiaris’in desteği ve yönlendirmesi altında oldukları şüphesi dile getirildi.

Savcılığın kaleme aldığı izin talebinde, Spartalılar Partisi’nin, suç örgütü yöneticiliği suçundan hükümlü İlias Kasidiaris’in, partisinin seçime katılmakta karşılaştığı hukuki kısıtlamaları aşmak adına bir paravan olarak kullanıldığı şüphesine yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu