Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, yolların iyileştirilmesi için yüklenici firma ile anlaşma imzaladı

19/10/2023

Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, “Antonis Triçis” Programı kapsamında, tarım arazileri ve ağıl yollarının iyileştirilmesi için, yüklenici firma ile sözleşme imzaladı. Sözleşme gereği toplamda 7700 metre olmak üzere 66.500 metrekare asfalt atılacak.

Sözleşme kapsamında 1.448.481,00 euroluk bütçe ile iki yol güzergahının iyileştirilmesi planlanıyor.

Konuyla ilgili Kozlukebir belediyesinden yapılan açıklamada, “18 Ekim 2023 Çarşamba günü Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet ile ihaleyi kazanan yüklenici firma arasında ’Kozlukebir Belediyesinin Tarım ve Hayvancılık Alanlarına Erişim Yollarının asfaltlanması’ projesi başlığı altında 1.448.481,00 € bütçeli bir sözleşme imzalandı. Bu proje, ’ANTONIS TRITSIS Programı’ tarafından finanse edilmiş olup belediye yönetiminin üç yıldan fazla bir süredir yaptığı çabaların sonucunda mümkün oldu.

Bu projenin finansmanı ’ANTONIS TRİTSİS Programı’ kapsamında 24 Temmuz 2020 tarihinde açılan programa sunulmuş ve bölgenin tarım ve hayvancılık sektörlerine destek olmak amacıyla 1.448.481,00 € bütçeli bir proje hazırlanmıştır. Yaklaşık bir yıl süren onay süreci sonrası 30 Eylül 2021 tarihinde proje onaylanarak Kozlukebir Belediyesi’nin bütçesine eklenmiştir.

Covid-19 pandemisine rağmen, Kozlukebir Belediyesi, ihaleyi ve gerekli adımları hız kesmeden atarak 7 Şubat 2023 tarihinde ihaleyi başlatmıştır. Yaklaşık dokuz ay süren ihale sürecinin sonunda gerekli izin ve kontroller başarıyla geçilip 18 Ekim 2023 tarihinde yüklenici firma ile sözleşme imzalanmıştır.

Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet ve ekibi bölgedeki tarım ve hayvancılıkla uğraşan kişilere destek sağlamayı amaçlayan bir başka altyapı projelerini daha hayata geçirmeyi başarmıştır.” ifadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu