Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Topsidis: “Tüm çocukların eşit haklara ve eşit imkanlara sahip olmaları gerekiyor”

21/09/2023

Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkan Adayı Hristodulos Topsidis, İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi önünde dört gündür “Vardiyalı eğitime hayır” eylemi gerçekleştiren İskeçe’deki öğrenci ve velileri ziyaret etti.

Eyalet başkan adayı Topsidis ve listesinde yer alan azınlık üyesi eyalet meclis üye adayları, 21 Eylül Perşembe sabahı İskeçe Azınlık Ortaokulu Lisesi önüne gelerek buradaki öğrenci, veli ve azınlık üyeleriyle görüştü. Bazı konuları vurgulamak amacıyla okuldaki öğrenci ve velileri ziyaret ettiklerini belirten Topsidis, “Azınlık öğrencileri, tüm Doğu Makedonya Trakya Eyaleti’ndeki diğer öğrencilerle eşittir. Aynı haklara sahiptir. Buradaki öğrencilerin huzurunda söz vermek istiyoruz. Görevi devralacağımız 1 Ocak’tan itibaren hayata geçirilecek ilk işlerden biri daha önce size söz verilerek yerine getirilmemiş olan prefabrik sınıflar konusu olacaktır. Bunu hayata geçireceğiz. Seçimlere 15 gün kala ne söyleyecekler? Bunu yapacaklarını mı söyleyecekler? Nasıl yapacaklar ki? Zaten görevde olmayacaklar. Acil olarak yapılması gereken. Prefabrik sınıfların yapılmasıdır. Ki, çocuklar öğleden sonra eğitim yapmasınlar. İkinci aşama ise yeni bir okul binasının yapımıdır. Tüm çocukların eşit haklara ve eşit imkanlara sahip olmaları gerekiyor. Eyalet meclis üyemiz İrfan Hacıgene bu okul binası konusunu beş kez eyalet meclisine taşıdı. Hiçbir cevap alamadı. Verilen cevaplar da üstünkörü cevaplar oldu.”

“BİZ AB VATANDAŞIYIZ, EŞİT HAKLARA SAHİBİZ”

Doğu Makedonya Trakya Eyaleti Meclis Başkan Yardımcısı ve 8 Ekim seçimlerinde de eyalet meclis üyesi adayı olan İrfan Hacıgene, yönetimin sorunu bilmediğini ve gerçek anlamda ilgilenmediğini söyledi. Hacıgene, “Biz AB vatandaşıyız. Eşit haklara sahibiz. Biz liste olarak bu projenin hayata geçirileceğine dair söz veriyoruz. Bu okul birileri istese de, istemese de yapılacak” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu