Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

HALK HAREKETİ’nden istişare toplantısı

09/09/2023

Mustafçova Belediyesi ana muhalefet Halk Hareketi Listesi Başkanı ve Mustafçova eski Belediye Başkanı Cemil Kabza istişare toplantısı düzenledi.

8 Ekim 2023’te Mustafçova Belediyesi’nde yarışacak olan HALK HAREKETİ listesi adaylarla tanışma ve istişare toplantısı gerçekleştirdi.

HALK HAREKETİ Başkanı ve belediye başkan adayı Cemil Kabza başkanlığında toplanan liste üyeleri birbirileriyle tanışma ve fikir alışverişinde bulunma fırsatı elde etti.

İskeçe’de bir otelde düzenlenen toplantıya Halk Hareketi listesinden aday olan 117 kişiden yaklaşık 100 aday katıldı. İşleri dolayısıyla toplantıya katılamayan adaylar, mesaj gönderdi.

Liste başkanı Cemil Kabza toplantıda yaptığı konuşmada, Halk Hareketi’nin 8 Ekim’de yarışacak olan listenin kurulma aşamasında yaşananlara dikkat çekerek, listenin seçim sürecindeki stratejisinden bahsetti.

Gönüllü, sağlam, inançlı, enerji dolu, samimi, azimli bir ekibin kurulduğunua dikkat çeken Kabza “Belediyecilik gönül işidir. Burada bulunan herkes can-ı gönülden gelmiştir. Gönül dostlarıyla dolu bir salonda hitap etmek bana gurur veriyor. Hepiniz bu binanın önemli birer taşı niteliğindesiniz. Bizler her zaman “BİZ” anlayışıyla milletimizin karşısına çıktık. 13 yıldır belediyemizde halkımızın sesi, sorunların tercumanı ve çözümü olduk. Kapımız herkese açık idi, açık olmaya devam edecek. Tecrübeliyiz, inançlıyız, azimliyiz ve bu işi el ele, gönül gönüle vererek Allah’ın izniyle başaracağız.” dedi.

Başkan Cemil Kabza’nın konuşmasından sonra listenin hukuk danışmanları Avukat Muzaffer Kabza ve Avukat Bahri Ramadan, seçim sistemi, oy pusulası, oy kullanma sistemi, seçilme yöntemi ve seçim sürecinde dikkat edilecek hususlar hakkında bilgi verdi.

Ardından adaylar söz alarak, her köy ve bölgenin sorunları hakkında bilgiler verdi, teklifler sundu ve önerilerde bulundular.

Yapılan istişare sonucu HALK HAREKETİ’nin taslak programı hazırlandı.

Toplantının sonunda kapanış konuşmasını Başkan Cemil Kabza, “Bugün son derece memnun olduğumu ifade etmek isterim. Herkesin yüzünde samimi bir gülümseme, bir inanç görüyorum. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 8 Ekim’de zafar ile ayrılmamız için şimdedin kolları sıvıyor ve durmadan çalışmaya başlıyoruz.” diyerek konuşmasını tamamladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu