Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Uluslararası Müslüman Alimler Derneği üyeleri İskeçe’yi ziyaret etti

02/09/2023

Uluslararası Müslüman Alimler Derneği (UMAD) üyeleri, İskeçe’yi ziyaret etti. UMAD üyeleri, Balkan ziyaretleri çerçevesinde İskeçe Müftülüğünü ziyaret ederek, müftü Mustafa Trampa ile bir araya geldi.

Uluslararası Müslüman Alimler Derneği (UMAD) Üyeleri Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu, Prof. Dr. Mustafa Karataş, Prof. Dr. Numan Aruç, Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Prof. Dr. Saffet Köse, Prof. Dr. Faruk Beşer, Doç. Dr. Abdurrahman Candan, Doç. Dr. Yakup Bıyıkoğlu, Doç. Dr. Abdullah Tırabzon, Ömer Korkmaz ve M. Emin Kılıç’tan oluşan heyet, 3. Balkan Ziyaretleri çerçevesinde 31 Ağustos – 1 Eylül tarihlerinde İskeçe Müftülüğüne bağlı imam – hatip, ilâhiyatçı ve Kur’an Kursu hocalarıyla bir araya geldi.

Heyet, 31 Ağustos Perşembe ikindi, akşam ve yatsı namazlarını Kozluca, Gökçepınar, Paşevik, Elmalı, Demircik, Şahin ve Ketenlik köylerinde eda ederek buradaki soydaşlarla buluştular. Prof. Dr. Mustafa Karataş, 31 Ağustos Perşembe Ketenlik, Elmalı ve Şahin köylerinde kadınlardan oluşan kalabalık topluluklara hitap etti.

1 Eylül Cuma günü heyet, İskeçe Müftülüğü ilâhiyat fakülteleri mezunları ile kahvaltıda buluşarak bir toplantı gerçekleştirdi. Heyet, devamında Batı Trakya Yüksek Tahsilliler Derneği İskeçe Kültür Merkezi’nde din görevlileri ile bir araya geldi.

Uluslararası Müslüman Alimler Derneği (UMAD) üyeleri, İskeçe programları çerçevesinde Çınar Camii Kur’an Kursu öğrencileri ve hocalarıyla da buluştu. Çınar Camii Kur’an Kursu öğrencileri, UMAD üyelerinden oluşan heyeti güllerle karşıladılar. Cuma namazını İskeçe Aşağımahalle Çınar Camii’nde kulan UMAD heyeti Sünne Camii, Mescid-i Atik, Ahriyan Camii ve Koyunköy Camii olmak üzere beş farklı yere giderek, vaaz ettiler.

UMAD heyetinin İskeçe ziyaretiyle ilgili olarak İskeçe Müftülüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Uluslararası Müslüman Alimler Derneği (UMAD) Üyeleri, müftümüz Trampa’nın öncülüğünde, İskeçe’mizde 14 farklı yerde sohbet gerçekleştirerek soydaşlarımızın gönüllerini fethettiler.

Halkımız, Müftümüz Trampa’ya UMAD üyelerinden oluşan heyeti kendileriyle buluşturduğu ve böyle güzel bir programın oluşmasına vesile olduğu için teşekkürlerini sundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu