Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Azınlık kurumları yangınzedelere destek vermeye devam ediyor

24/08/2023

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu (BTTADK) Rodop ilindeki yangınlarla ilgili açıklama yayımladı.

Danışma Kurulundan yapılan açıklamada Gümülcine Müftülüğünün yanı sıra Danışma Kurulu üyesi kurumların lokallerinin yangınzede soydaşların kullanımına açık olduğu belirtildi.

BTTADK tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Bölgemizde yaşanan orman yangınları neticesinde yaşanabilecek mağduriyeti önleyebilme adına, Gümülcine S. Müftülüğü’nün uygun gördüğü camiler yangınzede olan soydaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Bunlara ek olarak kurul üyemiz olan derneklerimizden Gümülcine Türk Gençler Birliği ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği dernek lokallerini yangınzede soydaşlarımızın kullanımına açmıştır.

Aktif olarak devam eden yangın hatlarında, yangınlara müdahale eden, söndürme çalışmalarında katkı sağlayan ve soydaşlarımıza yiyecek, su ve maske ihtiyaçlarının ulaştırılmasında ellerinden gelenin en iyisini yapmaya gayret gösteren derneklerimizin gençlik kolları üyelerine teşekkür ederiz.

Umarız yaşadığımız bu felaket bir an önce son bulur, bu konuda gerek ayni gerekse insani anlamda zor durumda olan bölge insanımızın her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha yineliyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu