Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Milletvekili Ferhat Gümülcine’deki Attika bankası şubesinin kapatılma kararını meclise taşıdı

25/07/2023

Rodop ili SİRİZA Milletvekili Özgür Ferhat, Gümülcine’de ATTİKA bankasının kapatılma kararıyla ilgili meclise soru önergesi sundu.

Gümülcine’deki şubenin kapatılarak Dedeağaç’a taşınmasının müşteriler açısından ciddi mağduriyet oluşturduğuna dikkat çeken milletvekili Ferhat, kapatılan şubenin bölge ekonomisine ciddi zarar verdiğini belirtti.

Soru önergesiyle ilgili olarak milletvekili Ferhat yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bölgemiz Rodop ilinde ekonomi ve kalkınmanın bilinçli olarak önüne geçen Miçotakis hükümeti son olarak banka şubelerinin ve kamu hizmetlerinin kapanmasına seyirci kalıyor hatta zaman zaman bu durumun önünü açıyor.

Son olarak Gümülcine merkezinde ATTİKA  bankasının kapatılmasına,hizmet çemberinin Dedeagaca taşınmasına ve binlerce vatandaşın mağdur olmasına tanık olduk.

Her kapatılan şubenin,kamu dairesinin, hizmet alanının bölge ekonomimize ve gerekli yaşam koşullarına büyük zarar verdiğini ve bu doğrultuda Rodop ilimizin  hızla küçülmeye ve çölleşmeye yöneltildiğini görmekteyiz.

Rodop milletvekili olarak bu kötü gidişata dur demek adına her konuyu gündeme getireceğimiz çalışmalar kapsamında banka şubesinin kapanmasını ve bunun doğurduğu sıkıntıları da meclis gündemine getirerek Ekonomi ve kalkınma  bakanının yanı sıra Çalışma bakanınıda cevap vermeye davet ettim.

Rodop ilimizi ayakta tutacak ve ileriye taşıyacak tüm müdahaleleri yapmaya hazırız.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu