Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Caner İmam, Eyalet Başkanı Metios ile görüştü

17/07/2023

Yassıköy Belediye Başkan Adayı Avukat Caner İmam, Doğu Makedonya Trakya (DMT) Eyalet Başkanı Hristos Metios ile bir çalışma toplantısı düzenledi.

Görüşmeye ilişkin yazılı bir açıklama yayımlayan başkan adayı İmam, Yassıköy belediyesine ve bölgeye yapılması planlanan projeler hakkında Eyalet Başkanı Metios’tan bilgiler aldı. Aynı şekilde İmam, bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda Metios’a öncelikli taleplerini iletti.

Caner İmam yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Çiftçilerimizin üretim maliyetlerini azaltmak, mahsulü yeniden yapılandırmak ve verimliliği arttırmak için yeni sulama kuyularının açılmasının yanı sıra Narlıköy Kuruçay üzerinde stratejik öneme sahip baraj projesi hakkında bilgi alışverişinde bulunduk

Toplumsal yara haline gelmiş olan Yassıköy’den geçen yolun bir an önce eski haline getirilmesi bizim için ve bölge halkı için bir öncelik arz ettiğini belirttim.

Yaptığımız görüşmede ekip olarak bizim için, belediye ana yollarının iyileştirilmesi yanında , kırsal alanlardaki yolların yapımı ve onarımı ve derelerin temizlenmesi de bölgenin kalkınmasında önem verilmesi gereken ve çözüm gerektiren sorunlardan birkaçıdır.

Yassıköy Belediyesi olarak, kaybedilen yeri ve zamanı, sistematik bir şekilde hazırlık, kalkınma ve refah yolunda çalışarak, kısa sürede telafi etmek istiyoruz. Ekip olarak da bunu başaracağımıza inanıyoruz. Mükemmel işbirliği için Sayın Eyalet Başkanı Hristos Metios’a teşekkür ediyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu