Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

TİKA Başkan Yardımcısı Mahmut Çevik, Dr. Sadık Ahmet’in kabrini ziyaret etti

14/07/2023

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkan Yardımcısı Mahmut Çevik ve beraberindeki heyet, 13 Temmuz Perşembe günü Batı Trakya ziyaretleri çerçevesinde Batı Trakya Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı, Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan ve Batı Trakya Türklerinin merhum lideri Dr. Sadık Ahmet’in kabrini ziyaret etti.

Kabir ziyaretinde TİKA Başkan Yardımcısı Çevik’e, Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu ve parti yöneticileri eşlik etti.

Ziyarete ilişkin partiden yapılan açıklamada, “Dostluk Eşitlik Barış Partisi Genel Başkanı Çiğdem AsafoğluTürk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkan Yardımcısı Sn. Mahmut Çevik ve beraberindeki heyet 13 Temmuz Perşembe günü Liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in kabrine ziyaret gerçekleştirdiler. Bu anlamlı ziyaretlerinde kendilerine DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu ve DEB Partisi Yöneticileri eşlik ettiler. Liderimizin kabrini ziyaret eden TİKA Başkan yardımcısı Sn. Mahmut Çevik ve heyetine teşekkür ederiz” denildi.

TİKA Başkan Yardımcısı Çevik desosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, “Batı Trakya Türk Azınlığını temsil eden Dostluk, Eşitlik ve Barış Partisi’nin Genel Başkanı Sayın Çiğdem Asafoğlu ve Parti yöneticileri eşliğinde Batı Trakya Türklerinin unutulmaz lideri Dr.Sadık Ahmet’i kabri başında dualarla andık” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu