Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

YDP Rodop İl Örgütü’nden genç çiftçi programlarına ilişkin açıklama

11/07/2023

Yeni Demokrasi Partisi (YDP) Rodop İl Örgütü Başkanı Yannis Cambazis, genç çiftçilerin yardım programına dahil edilmesinin hükümetin bir başarısı olduğunu söyledi.

Başkan Cambazis konuyla ilgili yaptığı açıklamada, söz konusu programın YDP hükümetinin bir başarısı olduğunu, ancak bazı çevrelerin bu başarıyı sahiplenmeye çalıştığına dikkat çekti.

Cambazis açıklamanın devamında şu ifadelere yer verdi:

“Tarımsal Kalkınma ve Gıda Bakanlığı tarafından gerekli kaynaklar sağlanarak genç çiftçi destek programına yedek olan tüm genç çiftçiler dahil edildi. Bölgemizde 195 yedek genç çiftçinin tamamı programa dahil edildi. Bu paraları, yeni hükümetin YDP’nin Tarım Bakanı hiçbir etkisi olmayan bir soru önergesi tarafından “baskı altında kaldığı” için değil, siyasi irade ve genç çiftçileri desteklemek için bir plan olduğu için bu desteği sağlamıştır.”

Açıklamanın son bölümünde bazı milletvekillerinin konuya ilişkin açıklamalarına atıfta bulunarak, “Yıllardır bazılarının gözde politikası, hükümetin başarılarını sahiplenmektir. “Benim girişimleri de değil artık” ifadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu