Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

YTB Başkanı Abdullah Eren’den Kurban Bayramı mesajı

28/06/2023

Türkiye’de Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

YTB Başkanı Abdullah Eren Kurban Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında yurt dışındaki vatandaşların Kurban Bayramı’nı tebrik etti.

YTB Başkanı Eren mesajında bu bayramın aynı zamanda yurt dışındaki vatandaşlar için sıla yolu anlamına geldiğini hatırlattı. Yurt dışındaki vatandaşların ana vatanlarına olan seyahatlerinin rahat ve huzurlu geçmesi için YTB’nin hem yurt dışında hem yurt içinde her yıl karşılama ve uğurlama faaliyetleri gerçekleştirdiğini belirten Eren, hizmetlerin bu yıl da aksamadan devam edeceğini sözlerine ekledi. Mesajında ayrıca bir seçim döneminin daha geride kaldığını ifade eden Eren, yurt dışındaki vatandaşların seçimlerde gösterdikleri demokrasi şöleni ve rekor katılım ile bir kez daha dünyaya örnek olduklarını aktardı.  

Abdullah Eren yurt dışında yaşayan vatandaşların yanında YTB’nin görev alanı içerisinde bulunan soydaş ve akraba toplulukların da Kurban Bayramı’nı tebrik ederek; bayramın bereketinin birlik ve beraberliği güçlendirerek tüm gönül coğrafyasında barış ve istikrarın muhafaza edilmesine katkı sağlamasını temenni etti.

Eren mesajında ana vatan Türkiye’deki üniversitelerde eğitim alan dünyanın dört bir yanından uluslararası öğrencilerin Türkiye’ye ailelerinin ve ülkelerinin emaneti olduklarını vurguladı. Türkiye’de bulunan öğrencilerin, Bayramı neşe içinde geçireceklerini dile getirdi.

Türkiye Yüzyılı’nda gerçekleştirilecek hedeflerin inşasında da YTB’nin faaliyetlerinin önemli yer tutacağını ifade eden Abdullah Eren, YTB’nin aktif ve etkin projelerle sahada olacağını belirtti.

YTB Başkanı Eren son olarak mesajında, “Tüm İslam âleminin Kurban Bayramı mübarek olsun. Kurban Bayramının hayır ve bereket ikliminin tüm insanlığa; huzur, barış ve merhamet getirmesini yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu