Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Eski milletvekili Çetin Mandacı hastane önünde eylem yaptı

24/06/2023

İskeçe eski milletvekili Dr. Çetin Mandacı, İstanköy adasında görev yaptığı hastane önünde oturma eylemi yaptı.

İstanköy (Kos) Devlet Hastanesinde çalışan Çetin Mandacı, hastanedeki eksikliklere ve olumsuzluklara dikkat çekmek amacıyla hastane bahçesinde oturma eylemi yaptı.

Eski İskeçe ili milletvekilli kalp doktoru Çetin Mandacı görev yaptığı İstanköy hastanesindeki şartlara dikkat çekmek ve yardım talebinde bulunmak amacıyla 23 Haziran Cuma günü hastane önünde oturma eylemi yaptı.

Dr. Mandacı, hastanenin bahçesinde elinde tuttuğu Yunanca “Sınırıma ulaştım, yardım istiyorum” pankartıyla yaşanan sorunlara dikkat çekmeye çalıştı.

Dr. Çetin Mandacı, adadaki yerel basına konuşarak, eylemin amacını anlattı. Mandacı hastanenin şartlarının olması gerekenin çok uzağında olduğunu ifade ederek, sekiz aydır ayda 25 gün nöbet tuttuğunu belirtti. Mandacı, hastanenin Kardiyoloji Bölümünde görev yapan tek doktor olarak kaldığını belirterek, “gruplaşmaların” varlığına da değindi.

Mandacı, bazı doktor, hemşire ve müdürlerin adeta hastane içinde gruplaşmaya gittiğini kaydetti. Çetin Mandacı, hastane yönetimini uyarmasına rağmen sorunlara karşı ilgisiz davrandıkların ifade ederek, oturma eylemi ile ilgili sorunlara dikkat çekmek ve çözüm üretmek amacıyla oturma eylemini düzenlediğini söyledi.

Mandacı’nın oturma eylemi ile ilgili Yunanca videosu rodiaki.gr adlı internet sitesinde yayımlandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu