Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneğinden açıklama

16/06/2023

Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği, kapatma davasının sonuçlanmasının ardından yazılı bir açıklama yayımladı.

Dernek aleyhine açılan kapatma davasının, dernek lehine sonuçlanmasından memnuniyet duyduğunu belirten Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneği yönetimi, dava sürecinde destek veren üyelere ve azınlık kurumlarına teşekkür etti.

Derneğin açıklaması şöyle:

“Değerli Üye ve Soydaşlara,

16 Şubat 2023 tarihinde, Rodop Savcılığı tarafından, derneğimiz aleyhine başlatılan kapatma süreci (esasen, kuruluşunu tescil eden karara itiraz başvurusu) 14 Haziran 2023 ve Rodop Tek Hakimli Asliye Hukuk Mahkemesi nezdinde gerçekleştirilen duruşmada, aynı adli makamın itirazını geri çekmesiyle, adalet önündeki maceramız sona ermiştir.

Bu sonuç bizleri mutlu etmiştir. İlk andan itibaren söz konusu itiraz başvurusunun ulusal ve uluslararası mevzuata göre ne kadar gereksiz ve yanlış olduğunu her yetkili merci nezdinde savunduk ve nitekim, haklı olduğumuzun ispat edildiğini inanmaktayız.

Ancak, elde edilen hukuki neticenin, bölgemizin bilinen ve derneğimize karşı tutumu çok tartışılır olan siyasi ve gayrı siyasi kişi ve kitleleri tatmin etmediği aşikardır.

Her tür manipülatif ve provokatif anlayışa karşı, Batı Trakya Fenerbahçeliler Derneğinin davranışı bugüne kadar sabit oldu ve böyle olmaya devam edecektir.

Muhtemel provokasyonlara rağmen, hak, hukuk ve sağduyu yolundan şaşmayacağımızı, kurucu ilke ve amaçlarımıza sadık kalacağımızı herkesin bilinmesini isteriz.

Buna rağmen, aleyhimize tehdit, yalan ve iftira içeren her eyleme karşı, Batı Trakyalı Fenerbahçeliler olarak, bugün olduğu gibi gelecekte de, mevcut tüm yasal ve demokratik yöntemlere başvurarak savunma hakkımızI saklı tutuğumuzu da beyan etmek isteriz.

Son olarak, yaşadığımız bu süreçte, bizlerden desteğini eksik etmeyen, tüm üyelerimize, soydaşlarımıza, soydaş kurumlara ve adalet nezdinde savunmamızı üstlenen hukuk danışmanlarımıza teşekkürü borç biliriz.

Batı Trakyalı Fenerbahçelilerin varlığından endişe duyan herkese mesajımız şudur: bölgemizde dostluk, barış, kültür ve sporun yüceltilmesi için gelin birlikte çalışalım!

Saygılarımızla.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu