Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Mucize Tiyatrosu, “Komşu Köyün Delisi” oyunu Selanik’te sahne aldı

12/06/2023

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) çatısı altında faaliyet gösteren Senemahu Topuz yönetmenliğindeki Mucize Tiyatrosu, “Komşu Köyün Delisi” Selanik’te sahne aldı.

11 Haziran Pazar günü Selanik’te, Makedonya Trakya Müslümanları Eğitim ve Kültür Derneği’nin lokalinde sahne alan tiyatro gösterimini Selanik’te yaşayan soydaşlar izleme imkanı buldu.

Konuyla ilgili BTAYTD’nden yapılan açıklamada, “11.06.2023 Pazar günü Selanik, Makedonya Trakya Müslümanları Eğitim ve Kültür Derneği’nin daveti üzerine BTAYTD Mucize Tiyatrosu ” Komşu Köyün Delisi” oyununu dernek lokalinde Selanik’ten ve Aleksandria’dan gelen soydaş çocuklarımız için sahneledi. Oyunu izleyenler arasında TC. Selanik Başkonsolosu Sn.Serkan GEDİK, BTAYTD başkanı Sn.Hüseyin BALTACI, Makedonya Trakya Müslümanları Eğitim ve Kültür Derneği başkanı Sn.Osman İSMAİLOĞLU, Aleksandria Eğitim ve Kültür Derneği başkanı Sn.Hüseyin HÜSEYİNOĞLU’nun yanı sıra bir çok soydaş çocuklarımız ve aileleri yer aldı” ifadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu