Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Azınlık kurum ve kuruluş başkanlarından Bakoyanni’ye tepki!

12/06/2023

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı ve Batı Trakya Azınlık Okulları Encümenler Birliği Başkanı Ahmet Kara, eski bakan ve Trakya Kalkınma Komisyonu Başkanı Dora Bakoyanni’nin Rodop ili ziyaretinde azınlık seçmenine tehdit içerikli açıklamalarına tepki gösterdi.

HÜSEYİN BALTACI

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı, Dora Bakoyanni’nin köy ziyaretinden fotoğrafını kullanarak yaptığı paylaşımda şunları dile getirdi: “Hiç kuşkusuz, bizi çok hayal kırıklığına uğrattınız! Devekuşu gibi başınızı kuma gömerek, şeytanlaştıran politikanızla bizi sistematik olarak yok saydınız, psikolojik şiddet, ekonomik baskı ve gözdağı uygulamaları icat ettiniz, çocuklarımızı üçüncü dünya şartlarındaki okullara mahkum ettiniz.”

AHMET KARA

Dora Bakoyanni’nin azınlık seçmenleriyle ilgili açıklamalarına bir tepki de Batı Trakya Azınlık Okulları Encümenler Birliği Başkanı Ahmet Kara’dan geldi. Kara sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Azınlık seçmeninin, seçim öncesi çeşitli tehditlerle oyunun ipotek altına alınma çabalarını zaten biliyorduk. Ama tehditlerin Sayın Bakoyanni’nin yaptığı gibi, bu kadar açıktan yapıldığını görmemiştik. Övündükleri demokrasi anlayışı bu herhalde!” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu