Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

BTTDD Bursa Şubesi Hatay’da iftar sofrası açtı

02/04/2023

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği iftar programını bu yıl deprem bölgelerinden Hatay’da gerçekleştirdi.

BTTDD Bursa Şubesi Başkanı Hasan Karaömer bu yılki iftar programının Hatay’da düzenleme kararını almalarının ardından, Bursa’daki hemşehrilerinin de bu fikre destek çıktıklarını belirtti

Başkan Karaömer, “Bizler Batı Trakyalılar olarak her zaman olduğu gibi bugün de Anavatanımızın yanındayız. Depremin ilk anından beri büyük bir birliktelik ile deprem bölgesine gönderdiğimiz yardımların yanında mübarek ramazan ayında da depremzede vatandaşlarımızı yalnız bırakmak istemedik. Nasıl ki oruç tutmanın faziletlerinden biri de tok olanın aç olanın halinden anlaması ise bizimde sıcak yuvalarımızda oturur iken buradaki vatandaşlarımızın halinden anlamamız gerektiğini düşündük. Bu amaç  ile de hemşerilerimiz adına  bu seneki  iftarımızı Hatay’daki vatandaşlarımız ile paylaşmaya karar verdik. Evet burada acılar büyük, burada acılar taze ama el ele verildiği zaman Türk insanının üstesinden gelemeyeceği hiç bir zorluk yok. Bizler Batı Trakyalılar olarak nasıl ki Anavatanımızın yanımızda olmasından güven duyuyor isek bugünde Anavatanınıza olan borcumuzu az da olsa ödeme günüdür. Bugün depremden zarar gören vatandaşlarımızın yanında olma günüdür.  BTTDD Bursa Şubesi YK olarak hemşerilerimiz adına böyle bir dayanışmaya aracılık etmekten son derece gururluyuz. Memleketimizden kilometrelerce uzaktaki insanlara Batı Trakya Türklerinin selamını iletmek ve rızkını paylaşmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

“ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA MALATYA YEŞİLYURT’ TA OLACAĞIZ”

Deprem bölgesine yardımlarının devam edeceğini açıklayan Başkan Karaömer “Bu hafta Hatay’daki vatandaşlarımız ile buluştuk. BTTDD Bursa Şubesi olarak depremzedelerimiz için elimizden geleni yapmaya devam edecek ve önümüzdeki hafta ise Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde hemşerilerimiz adına iftar ve sahur programı düzenleyeceğiz” dedi.

Bölgede bulunan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın da iştirak ettiği ve 2000 den fazla iftariyeliğin ikram edildiği iftar programına BTTDD Bursa Şube Başkanı Hasan Karaömer, yönetim Kurulu Üyeleri Aziz Azizoğlu, Av. Ali Osman Aliosman, Dr. Bünyamin Ayaz, Bülent Recepoğlu, Zekeriya Osman, Rıdvan Mehmet, Hasan Kurtuluş, Dr. İsmail Hüseyin, Uğur Raşit ve Mert Sarıcalı katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu