Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Küçük Müsellim köyünden örnek davranış… Maaşlarını depremzedelere bağışladılar

10/02/2023

Rodop ilinin Kozlukebir Belediyesine bağlı, Küçük Müsellim köyünden Meclis Üyesi Hüseyin Mustafa ve Köy Muhtarı Ayhan Yusuf, maaşlarını Türkiye’deki depremzeledere bağışladılar.

Meclis üyesi Hüseyin Mustafa 1 aylık başkan yardımcılığı maaşını, Müsellimköy Muhtarı Ayhan Yusuf da 2 aylık muhtarlık maaşını Türkiye’deki depremzedelere ulaştırılmak üzere köyün mütevelli heyetine teslim ettiler.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“KÜÇÜK MÜSELLİMDEN SESLENİYORUZ! ! Ben Küçük Müsellim Meclis üyesi Hüseyin Mustafa 1 aylık başkan yardımcılığı maaşı ne kadarsa!!! – Müsellimköy Muhtarı Ayhan Yusuf 2 aylık muhtarlık maaşını depremzedeler için köyümüzün mütevelli heyetine teslim ediyoruz! BAŞTA KOZLUKEBİR BELEDİYESİ YETKİLİLERİ OLMAK ÜZERE, TÜM AZINLIK MİLLETVEKİLLERİNE, AZINLIK YETKİLİLERİNE, TÜM İNSANLIĞA SESLENİYORUZ ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYMA ZAMANI GELMİŞTİR.”

Öte yandan Küçük Müsellim köyü gençleri de aldıkları karar doğrultusunda, Ramazan ayında çalacakları davuldan elde edecekleri geliri Türkiye’deki depremzedelere göndereceklerini duyurdular.

Gençler yaptıkları yazılı açıklamada, “Küçük Müsellim Gençliği olarak Türkiye’deki depremzede kardeşlerimize gençlerin bir ay boyunca davul çalıp Topladığı davul paralarını gönderme kararı aldık. Bizler elimizden gelen her desteği vermeye her zaman hazırız. Bütün Batı Trakya’nın Gençlerine sesleniyoruz sizlerde elinizden geleni yapın. Gün birlik olma günüdür bize yakışanda budur.” ifadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu