Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Gümülcine ve İskeçe Müftülerinden Türkiye’ye ‘geçmiş olsun’ mesajı

06/02/2023

Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif ve İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa, Türkiye’de yaşanan deprem felaketi ile ilgili birer mesaj yayımladı.

Her iki müftü yayımladıkları mesajda, Türkiye’de yaşanan deprem felaketinden dolayı derin üzüntü duyduklarını belirterek Türk halkına geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif mesajında, “Anavatanımız Türkiye’de meydana gelen Kahramanmaraş merkezli ve bir çok illerde yıkıma sebep olan depremden dolayı üzgünüz. Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı olarak Anavatanımız Türkiye’nin acısını paylaşıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Başsağlığı dileklerimizle Anavatanımız Türkiye’ye geçmiş olsun. Allah’tan milletimizi ve tüm insanlığı bu ve benzeri felaketlerden muhafaza etmesini niyaz ediyoruz.” ifadelerine yer verdi.

İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa açıklamasında, “Anavatanımız Türkiye’nin Kahramanmaraş ili Pazarcık ilçesinde ve çevre illerde sabaha karşı 7,4 büyüklüğünde şiddetli depremin meydana geldiği haberleriyle sarsıldık ve çok büyük bir üzüntü duyduk. Batı Trakya İskeçe Müslüman Türkleri olarak depremden etkilenenlere büyük geçmiş olsun dileklerimizi sunarken, Cenab-ı Hak’tan hayatlarını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar niyaz ederiz” görüşlerine verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu