Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Azınlık kurum ve kuruluşlarından Türkiye’ye ‘geçmiş olsun’ mesajı

06/02/2023

Batı Trakya’daki azınlık kurum ve kuruluşları, depremle ilgili yayımladıkları mesajlarda üzüntülerini dile getirerek, geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

DEB PARTİSİ

“Bu sabah anavatan Türkiye’nin Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay illerini de etkileyen büyük bir depremin haberi bizleri derinden sarstı. DEB Partisi ailesi olarak, öncelikle anavatan Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu doğal afette yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Dualarımız sizinle…”

İSKEÇE TÜRK BİRLİĞİ

“Anavatanımız Türkiye’nin Kahramanmaraş şehrinde meydana gelen ve çok geniş bir bölgede etkili olan depremin neden olduğu can ve mal kayıplarını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

İskeçe Türk Birliği olarak bu zor zamanlarda Türk halkının yanında olduğumuzu belirtir, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.”

GÜMÜLCİNE TÜRK GENÇLER BİRLİĞİ

“Anavatanımız Türkiye’nin Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde 7,4 büyüklüğünde meydana gelen ve çevre illerde etkili olan deprem nedeniyle can ve mal kayıplarını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Bizleri derin bir üzüntüye sokan bu elim olayda, hayatını kaybedenlere Allah ‘tan rahmet ve yaralılara acil șifalar dileriz.”

BATI TRAKYA TÜRK ÖĞRETMENLER BİRLİĞİ

“Duygularımızı anlatmakta kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir günü yaşıyoruz. Çok üzgünüz… Sabahın ilk ışıklarıyla aldığımız haberlerle yüreğimiz dağlandı.

Anavatan Türkiye’de meydana gelen depremde hayatını kaybeden tüm kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Anavatanımıza geçmiş olsun, yüreğimiz ve dualarımız sizinle…”

BATI TRAKYA AZINLIĞI YÜKSEK TAHSİLLİLER DERNEĞİ

“Anavatanımız Türkiye’nin Kahramanmaraş ili ve çevre illerinde bu sabaha karşı 7,4 büyüklüğünde șiddetli depremin meydana geldiği haberiyle sarsıldık. Depremin neden olduğu can ve mal kayıplarını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Depremde hayatını kaybedenlere Allah ‘tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu