Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İTB kurs öğretmenleri ve kadınlar kolundan Tekirdağ gezisi

10/01/2023

İskeçe Türk Birliği (İTB) Biçki Dikiş Nakış ve El Sanatları Kurs öğretmenleri ile Kadınlar Kolu yöneticileri 6 – 8 Ocak tarihlerinde Tekirdağ’ı ziyaret etti. 

İskeçe Türk Birliği kurs öğretmenleri ve Kadınlar Kolu yöneticilerinden oluşan 20 kişilik grup, çeşitli ziyaretlerde bulundu. İTB Asbaşkanı Sevil Şerifoğlu başkanlığındaki grup, Tekirdağ’da resmi makamları ziyaret etti ve eğitim programına katıldı. İskeçe’den, Tekirdağ’a giden ekip, Kadın ve Demokrasi Merkezi (KADEM) Tekirdağ Temsilciliği tarafından organize edilen çalışma gruplarına (work shop) katılarak farklı konularda bilgi edindi. 

Heyet, ilk olarak Tekirdağ valisi Aziz Yıldırım’ı makamında ziyaret etti.  Ardından Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi’ne geçen grup Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel  tarafından kabul edildi.

İTB ekibi daha sonra Kültürel El Sanatları Atölyelerini ziyaret ederek atölye çalışmalarına katıldı. Ardından Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Tekirdağ Temsilciliği’ne geçen ekip Başkan Zeynep Şentop ve yönetim kurulu üyeleri görüşerek KADEM’in çalışmaları hakkında bilgi aldı. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin’i makamında ziyaret eden  grup bir süre görüştü.

Heyet, ziyaretin ikinci gününde Süleymanpaşa Belediyesi Kadın Kooparatifi’ni (SEMEK) ziyaret ederek pazarlama üzerine bir eğitime ve Arugumi sanatı üzerine bir work shop’a katıldı.

İskeçe Türk Birliği ekibi  8 Ocak Pazar günü de Tekirdağ’ın tarihi ve turistik yerlerini gezerek ziyareti tamamladı.

Ziyaret boyunca İTB ekibine, KADEM Tekirdağ Temsilciliği Başkanı Zeynep Şentop ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu