Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Gazetecilik yapan azınlık mensubu gazetecilerin durumu daha da zor”

10/01/2023

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

DEB Partisinin mesajı şöyle:

“Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü. Kamuoyunun haber alma hakkının karşılanmasını ve doğru bilgilendirilmesini sağlayan gazeteciler, demokrasimizin sağlıklı işlemesine ve güçlenmesine de katkı sunmaktadır. Gece gündüz haber peşinde koşan gazetecilerin, zor şartlarda ve sorumluluk bilinciyle toplumumuzu aydınlatırken bir yandan da toplumun genel talebini ve görüşlerini yansıtarak, önemli bir kamu görevini yerine getirdiklerini unutmamak gerekir.

Bilginin yayılma hızının arttığı, dezenformasyon amaçlı haberlerin de hızla yayılabildiği günümüzde, bölgemiz, ülkemiz ve dünyadaki gelişmeleri doğru okuyabilen ve teknolojik imkânlardan yararlanarak gerçek bilgileri çok daha hızlı bir şekilde yayabilen, yalan haberlere karşı kararlı şekilde mücadele edebilen gazetecilerin varlığı çok daha önemli ve değerli hale gelmektedir.

Bu düşünceyle gazetecilik yapan azınlık mensubu gazetecilerin durumu daha da zor. Basın faaliyetlerini yürüten basın mensuplarımız, azınlığımızın maruz kaldığı haksızlıkları dünya kamuoyuna duyurulması bakımından da mazlum insanımızın sesi olmaktadır. Bu sebeple zaman zaman kendileri de sözlü, yazılı saldırıya ve haksızlığa uğramaktadırlar.

Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımız ile devlet arasında köprü görevi gören ve bu uğurda gecesini gündüzüne katarak görev yapan bölgemizdeki, ülkemizdeki ve dünyadaki tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, sağlık ve huzur temenni ederiz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu