Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

DEB’in etkinliğini basan Altın Şafak’çıların davası dördüncü kez ertelendi

15/12/2022

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi ile Helsinki İnsan Hakları İzleme Komitesinin 2016 yılında Atina’da düzenledikleri etkinliği basan Altın Şafak Partisinin dört milletvekili aleyhinde açılan dava bir kez daha ertelendi.

12 Aralık 2016’da, DEB Partisi ile Helsinki İnsan Hakları İzleme Komitesi’nin Atina’da düzenledikleri etkinliği basan Altın Şafak Partisi’nin dört milletvekili hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu. 21 Aralık 2021 tarihinde yapılan duruşma sırasıyla 1 Nisan ve 17 Ekim 2022 tarihlerine ertelenmişti. 17 Ekim tarihindeki duruşma ise sanık avukatlarından birinin talebi üzerine 14 Aralık’a kalmıştı.

Konuyla ilgili DEB Partisinden yapılan yazılı açıklamada, “12 Aralık 2016 tarihinde Helsinki İnsan Hakları İzleme Komitesi Yunanistan Gözlemcisi ile DEB Partisi’nin birlikte düzenlediği panel, Altın Şafak milletvekilleri ve sempatizanları tarafından basılmış, DEB Başkanı ve yöneticilerine ifadede güçlük çektiğimiz hakaretlerde bulunulmuş ve ölümle tehdit suçu işlenmiştir. Bu menfur saldırı sonunda suç örgütü Altın Şafak Partisi hakkında suç duyurusu yapıldı. Bugünkü duruşma Türkçe tercümen olmadığından 6 Şubat 2023 tarihine ertelendi. Umudumuz ve temennimiz hem bu mahkemeden hem de partimizden zorbalıkla çalınan araba için yapılan suç duyurusundan adaletli bir netice çıkmasıdır” ifadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu