Teknoloji

Türkiye’nin ürettiği veriyi dijital kalede koruyacak

04/12/2022

[ad_1]

class=”medyanet-inline-adv”>

Şimdi ise inter-Cloud, NGN işbirliğiyle Star of Bosphorus Veri Merkezi’ne genişletiliyor. İşbirliği kapsamında, yeni finansal bulut çözümü inter-Cloud altyapısı, NGN’in 2018 yılında hayata geçirdiği ‘Türkiye’nin datasını koruyan dijital kale’ olarak adlandırılan Star of Bosphorus Veri Merkezi’nde barındırılıyor. Tüm büyük bulut sağlayıcıların yapısında olduğu gibi, bölgesel veri merkezleri yapışına geçerek hataya dayanıklı uygulamaları yüksek kullanılabilirlikte dağıtmak ve beklenmeyen sorunlara karşı koruma sağlamak adına tercih edilen Star of Bosphorus Veri Merkezi, yeni nesil teknolojileriyle kurumlara kesintisiz erişilebilirlik ve verimlilik sunuyor.

BİR BAĞLANTI NOKTASI

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, bulut mimarisinin hızla hayatımıza girdiğinin altını çizerek şunları söyledi:

class=”medyanet-inline-adv”>

“NGN’in veri merkezinin, yüksek teknoloji, yüksek kullanılabilirlik ve yüksek tolerans sunması, Intertech’in güvenli bulut platformu adresi olma vizyonu ile birebir örtüşüyor. Bu iki güçlü kurumun, Türkiye’de tüm bulut platformlarının buluştuğu bir bağlantı noktası yaratmak üzere ilk adımı atmalarından mutluluk duyuyoruz.”

 

İNOVATİF HİZMET

Intertech Genel Müdürü Ömer Uyar ise, “11 ülkede 49 farklı finans kuruluşuna alanımızın en inovatif hizmetini sunuyoruz. 35 yıllık geçmişimizde ürünlerimizi her daim geleceğin teknolojileri üzerine inşa ettik. 2005 yılında dünya üzerinde ilk defa web tabanlı bankacılık çözümünü hayata geçirmemiz, bu yaklaşımın somut bir örneği” diye konuştu.

‘Bankacılığın geleceğini değiştirecek adım’

“Türkiye’nin Yeni Nesil teknoloji Ortağı kimliğimizle, müşterilerimizin ihtiyaçlarının gelecekte ne yönde şekilleneceğini anlayarak bu yönde adımlar atıyoruz” diyen NGN CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Erol da “Türkiye’nin verilerinin yüzde 95’i hala yurt dışında saklanıyor. Bu alandaki her yatırım kritik önem taşıyor. Verilerimizi Türkiye’de yerli şirketler tarafından saklanması ve bunun en güvenli şekilde yapılması şart. Türkiye’nin en büyük bankalarından DenizBank ve Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden Intertech ile birlikte sektörün ihtiyacı olan finansal bulut çözümü inter-Cloud projesini hayata geçirmek ve bu projeyi Türkiye’nin Yerli Veri Merkezi Star of Bosphorus altyapısıyla sunmaktan gurur duyuyoruz. Bankacılık ve finans teknolojilerinin buluta taşınmasının bankacılığın geleceğini değiştireceğine inanıyoruz. Bu sayede Türkiye’nin ve dünyanın öncü firmalarına hizmet veriyor aynı zamanda onlarla iş ortağı oluyoruz “

 

[ad_2]
Source link

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu