Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Tütün Üreticileri Kooperatifi üyeleri genel kurulunu gerçekleştiriyor

13/11/2022

Trakya Tütün Üreticileri Kooperatifi bugün (13 Ekim Pazar) olağan genel kurulunu gerçekleştiriliyor.

Kozlukebir Belediyesine bağlı Büyük Sirkeli köyünde yer alan seçim sandığında oy verme işlemi tüm hızıyla devam ediyor. Oy verme işlemi için civar köylerden gelen kooperatif üyesi vatandaşların seçimlere yoğun ilgi gösterdiği görüldü.

Basırlıköylü tütün üreticisi Sinan Hasan, bugün tütün üreticileri için tarihi bir gün olduğunu söyledi. Sirkeli köyündeki seçim sandığında katılımın iyi olduğunu belirten Hasan, “Kooperatif seçimlerine herkesin katılım göstermesi ve oy kullanması gerekir. Kooperatif tütüncüler için çok önemli bir kurumdur. Çünkü tütün fiyatları için tüccarlarla başkan imzalıyor. Bizler de bu imzalanan fiyatlarla geçimimizi sağlıyoruz” dedi.

Yeni seçilecek olan başkandan beklentilerinin, kooperatifin tüccarla karşı direniş göstermeleri gerektiğini kaydeden Hasan, “Tüccarlar kendi karlarına daha çok kar katmak istemektedir. Bunun için de tütün fiyatı maalesef ucuza gidiyor ve böylece halkımız ciddi geçim sıkıntısı nedeniyle buralardan göç etmek zorunda kalıyor. Tütün üreticilerimiz şunu çok iyi biliyor ki, tütün üretiminde maliyet fiyatları da çok artmış durumdadır. Bu yüzden bizler, hepimiz çok zor günler geçiriyoruz. Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda kooperatifin üzerine çok işler düşüyor. Kooperatif yönetimine kimler seçilirlerse seçilsinler ciddi bir mücadele içinde olmaları gerekir. Yönetime ve başkanlığa seçilecek olan üyelerimize şimdiden başarılar dilerim” diye konuştu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu