Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

“Müftü Mustafa Hilmi Aga Toplum Öncüleri Ödülleri” etkinliği yoğun katılımla gerçekleşti

13/11/2022

İskeçe Müftülüğü tarafından “Müftü Mustafa Hilmi Aga Toplum Öncüleri Ödülleri” etkinliği 12 Kasım Cumartesi akşamı düzenlendi.

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği İskeçe Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe soydaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği İskeçe Kültür Merkezi ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte açılış konuşmaları sonrasında, katılımcılara merhum Müftü Mustafa Hilmi Aga’nın hayatını anlatan bir sinevizyon gösterisi sunuldu.

İskeçe Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu katılımcılara, Müftü Aga’nın Müftülük yaptığı esnada yazdığı bazı yazılardan kesitler aktardı.

Etkinliğin son bölümünde bir açık oturum düzenlendi. İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu moderatörlüğünde gerçekleştirilen oturumda, Müftü Mustafa Hilmi Aga’nın yaşadığı dönemde yaşayan ve yakınında olan sabık İskeçe Milletvekili Ahmet Faikoğlu ile Sabık İskeçe Vali Yardımcısı Musa Vidinli katılımcılara görüş ve düşüncelerini aktardılar.

Daha sonra ödül törenine geçilerek, 7 farklı alanda toplum öncülüğü yapmış kişiler ödüllerin sahipleri oldu. Siyaset alanında Ahmet Faikoğu, Sağlık alanında Dr. Hüseyin Baltacı, Din Eğitimi alanında Hamdi Köse ve Kültür Sanat alanında Sabriye Kasım Delioğlu ödül aldı. Sabriye Kasım Delioğlu’na ödülünü DEB Partisi Başkanı Çiğdem Asafoğlu takdim etti. İki vefa ödülü de merhum İskeçe Müftüleri Mehmet Emin Aga ve merhum eski İskeçe Müftüsü Ahmet Mete adına ödüllerini çocukları Mustafa Aga ve Fatma Mete sırasıyla aldılar. Son ödül onur ödülü Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu’na İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa tarafından verilerek etkinlik son buldu.

İskeçe Müftülüğü’nün düzenlediği etkinliğe, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif, DEB Partisi Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin, İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Aydın Ahmet, BAKEŞ Başkanı Hüseyin Bostancı, Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği Başkanı Sadık Sadık, Encümenler Birliği Başkanı Ahmet Kara, azınlık kurum ve kuruluş başkanları ile soydaşlar katıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu