Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İskeçe Türk Birliği’nden “PAYLAŞIYORUZ” kampanyası

27/10/2022

İskeçe Türk Birliği (İTB), “PAYLAŞIYORUZ” ismiyle bölgemizdeki ihtiyaç sahiplerine yönelik ev eşyası ve giysi kampanyası başlattı.

İskeçe Türk Birliği’nin “PAYLAŞIYORUZ” adı altında bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceği kampanyada farklılığa gidildi. Bu yıl ilk kez İskeçe il genelinde faaliyet gösteren “kardeş dernekler” de “PAYLAŞIYORUZ” kampanyasında yer alacak. Geçtiğimiz günlerde İskeçe Türk Birliği’nde oluşturulan “İskeçe ili Türk Azınlık Dernekleri Platformu”nda yer alan “kardeş dernekler” kampanya çerçevesinde yardıma muhtaç aileleri tespit edecek.

İTB yönetimi tarafından koordine edilecek kampanyada, İTB Biçki – Dikiş – Nakış ve El Sanatları Kursları da aktif olarak yer alacak. İTB dikiş – nakış kursları tarafından dikilecek ev eşyaları (çarşaf, yastık, nevresim takımı, çocuk yorganı, uyku tulumu, çocuk eşofmanı, bere, atkı, v.s) İskeçe Türk Birliği tarafından “İskeçe ili Türk Azınlık Dernekleri Platofmu”ndaki kardeş derneklere teslim edilecek. Devamında bu dernekler de malzemeleri yardıma muhtaç ailelere ulaştıracak. Kampanya, İskeçe Müftülüğü’yle de koordineli olarak gerçekleştirilecek.

“PAYLAŞIYORUZ” kampanyası çerçevesinde yardıma muhtaç ailelere ulaştırmak üzere yeni veya az kullanılmış giysiler de toplanacak. Bağışlanacak erkek, kadın ve çocuk eşyalarının iyi durumda ve temiz olmasına özen gösterilmesi rica olunur. Kampanyaya esnaf veya iş insanları da katkıda bulunabilir. Kampanyaya katılmak isteyenler, bağışlamak istedikleri malzemeleri İskeçe Türk Birliği’ne veya yöneticilerine teslim edebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu