Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

İskeçe ilindeki azınlık dernekleri İskeçe Türk Birliği’nde bir araya geldi

17/10/2022

İskeçe ilindeki Türk azınlık dernekleri İskeçe Türk Birliği’nde bir araya geldi. İskeçe Türk Birliği tarafından 14 Ekim 2022 Cuma günü gerçekleştirilen toplantıya, İskeçe genelindeki köylerde faaliyet gösteren “kardeş derneklerin” yanı sıra İskeçe Müftüsü Mustafa Trampa da katıldı.

İskeçe Türk Birliği Başkanı Ozan Ahmetoğlu, “kardeş derneklerle” bir araya gelmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, toplantıya katılan tüm yöneticilere teşekkür etti.

“İSKEÇE İLİ TÜRK AZINLIK DERNEKLERİ PLATFORMU”

Toplantıda yer alan dernek yöneticileri samimi bir ortamda sohbet etme ve geleceğe dair ortak projeleri ve faaliyet alanlarını konuşma fırsatı buldu. İskeçe Türk Birliği’nde gerçekleştirilen toplantıda il genelindeki köylerde faaliyet gösteren azınlık derneklerinin yer alacağı “İskeçe ili Türk Azınlık Dernekleri Platformu” oluşturulması kararlaştırıldı. Ayrıca sözkonusu derneklerin başkan ve yöneticilerinin katılımıyla üç ayda bir toplantı yapılması ve bir haberleşme grubu oluşturulması da karara bağlandı. İskeçe’deki azınlık derneklerinin toplantısına İskeçe Müftülüğün de katılması kararlaştırıldı. Platformda yer alan sivil toplum kuruluşları ortak düzenleyecekleri etkinlik ve çalımalarla ilgili olarak önümüzdeki dönemde gerekli istişarede bulunma konusunda da mutabık kaldı.

“İskeçe ili Türk Azınlık Dernekleri Platfomu”nda yer alan dernekler şöyle:

-İskeçe Türk Birliği

-Şahin Eğitim, Kültür ve Spor Derneği

-Ketenlik Gençlik Derneği

-Demircik Gençliği Eğitim, Kültür ve Spor Derneği

-Mustafçova Gençlik Derneği

-Yassıören Spor, Kültür ve Eğitim Derneği

-Koyunköy Gençlik Derneği

-Gökçeler Gençlik Derneği

-Dinkler Hanımeli Derneği

-Kırköy Kültür, Eğitim ve Spor Derneği

-Ova Kültür, Dayanışma ve Kardeşik Derneği

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu