Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Etkinliği basan Altın Şafakçıların davası ertelendi

17/10/2022

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi ile Helsinki İnsan Hakları İzleme Komitesinin 2016 yılında Atina’da düzenledikleri etkinliği basan Altın Şafak Partisinin dört milletvekili aleyhinde açılan dava bir kez daha ertelendi.

Bugün (17 Ekim Pazartesi) Atina’da görüşülmesi beklenen dava, sanıklardan birinin avukatının talebi üzerine 14 Aralık tarihine kaldı.

12 Aralık 2016’da, DEB Partisi ile Helsinki İnsan Hakları İzleme Komitesi’nin Atina’da düzenledikleri etkinliği basan Altın Şafak Partisi’nin dört milletvekili hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu. 21 Aralık 2021 tarihinde yapılan duruşma 1 Nisan 2022 tarihine ertelenmiş daha sonra tekrar 17 Ekim 2022 tarihine ertelenmişti.

Konuyla ilgili DEB Partisinden yapılan yazılı açıklamada, “Bugün Atina’da görüşülmesi gereken dava sanıklarından birinin avukatının talebi üzerine bir kez daha 14 Aralık 2022 tarihine ertelendi. Eski Genel Başkanımız Mustafa Ali Çavuş’un müşteki sıfatıyla katıldığı ve Avukat Ahmet Kara tarafından temsil edildiği duruşmada Genel Başkanımız Çiğdem Asafoğlu ve tanık olarak önerilen İskeçe Türk Birliği Başkanı ve MYK üyemiz Ozan Ahmetoğlu, Helsinki İzleme Komitesi Direktörü Panayotes Dimitras, Azınlık Hakları Grubu temsilcisi Nafsika Papanikolatu, eski milletvekili ve İnsan Hakları Genel Sekreteri Maria Yanakaki de hazır bulundular” İfadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu