Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

GTGB’de çocuk sergisi

10/06/2022

Gümülcine Türk Gençler Birliği çatısı altında faaliyet gösteren Resim – Seramik – Quilling kurslarına katılan çocukların yıl boyunca hazırlamış oldukları eserlerden oluşan serginin açılışı gerçekleşti.

10 Haziran Cuma günü dernek lokalinde gerçekleşen serginin açılış konuşmasını Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan yaptı. “Kurslarımızın amacı, toplumda var olan kültür, sanat ve el becerilerini ortaya çıkarmak, onları halkımıza tanıtmak ve gençlerimizin el becerilerini geliştirmekle birlikte gelecekteki yaşamlarında bilinçli ve başarılı bireyler olarak Türk toplumuna kazandırabilmektir” diyen Hasan sözlerine şöyle devam etti: “Diğer önemli bir hususta çocuklarımızın derneğimiz çatısı altında kaliteli sosyal zaman geçirmelerine olanak sağlayarak, edinebilecekleri kötü alışkanlıklara engel olma gayesi güdülmektedir. Bu noktada, misyonumuz sosyal faaliyet kurslarımızın sayısını artırarak, azami ölçüde çocuğumuza ulaşmaktır.”

Son olarak başkan Sedat Hasan, bu serginin düzenlenmesinde emeği geçen başta Kurs Eğitmenleri Aslı Ali, Zeynep Tevfikoğlu ve Sibel Gülistan olmak üzere tüm kursiyerlere teşekkür etti.

Devamında Kurs Eğitmenleri Aslı Ali, Zeynep Tevfikoğlu ve Sibel Gülistan birer selamlama konuşması yaparak yıl boyunca kurs derslerine katılan öğrencileri ve öğrenci velilerine teşekkür ettiler.

Son olarak Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’ndan Konsolos Neslihan Altay, selamlama konuşması yaparak, çocukların zeka ve el gelişimi için el sanatların kurslarının önemine dikkat çekti.

Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Sedat Hasan’ın ev sahipliğinde düzenlene serginin açılışına, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’ndan Konsolos Neslihan Altay, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcısı Metin Hacıosman, Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkan Yardımcısı Tarkan Murtaza, BAKEŞ Başkanı Hüseyin Bostancı, BTAYTD Asbaşkanı Ali Alioğlu, SÖPA Mezunu Öğretmenler Derneği Başkanı Mehmet Yakup, sabık Rodop Milletvekilleri Galip Galip ve Mustafa Mustafa, ile kursiyerler katıldı.

Tüm halkın davetli olduğu sergi, 11 Haziran Cumartesi akşamına kadar açık kalacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu