Ana SayfaBatı Trakya HaberHaberler

Ozan Ahmetoğlu güven tazeledi

23/05/2022

İskeçe Türk Birliği (İTB) genel kurulu 22 Mayıs Pazar günü İskeçe Türk Birliği lokalinde yapıldı. Ozan Ahmetoğlu, İskeçe Türk Birliği başkanlığına yeniden seçildi. İTB yönetim ve denetim kurulu seçimlerinin de yapıldığı genel kurul, Kovid -19 pandemisi nedeniyle iki yıl aradan sonra ilk kez gerçekleştirildi.

İTB genel kurulu, divan başkanlığının belirlenmesiyle başladı. Genel kurulda divan başkanlığına derneğin eski başkanlarından Mehmet Hacıhalil seçilirken, yazmanlığa ise Merve Kara, Elvan Kahya ve Kübra Osmanoğlu getirildi.

Divan başkanlığının oluşturulmasından sonra İTB Başkanı Ozan Ahmetoğlu faaliyet raporunu okudu ve son üç yılda yapılan faaliyetlerle, İskeçe Türk Birliği’nin sürdürdüğü hak arama mücadelesi hakkında bilgi verdi.

Ahmetoğlu, Yargıtay’ın 2021 yılı Haziran ayında verdiği İTB’nin yasal statüsünün iadesiyle ilgili ret talebine ve bu kararın protesto edilmesi amacıyla İskeçe Türk Birliği tarafından organize edilen yürüyüş hakkında bilgi verdi. Ahmetoğlu, yürüyüşten sonra savcılık tarafından başlatılan soruşturma sürecine ve İskeçe Türk Birliği’nin AİHM kararıyla ilgili olarak sürdürdüğü mücadele ve girişimlere de değindi.

Daha sonra İTB genel kuruluna katılan Türk azınlık temsilcileri söz alarak konuştu. Genel kurulda İskeçe Müftü Yardımcısı Ahmet Hraloğlu, İskeçe SİRİZA Milletvekili Hüseyin Zeybek, DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Hüseyin Baltacı, Batı Trakya Azınlık Okulları Encümenler Birliği Başkanı ve İTB avukatlarından Ahmet Kara, İskeçe Müftülüğü Eğitim Daire Başkanı Mustafa Trampa, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği yönetim kurulu üyesi Ramadan Duban, öğretmen Fikri Şükrüoğlu konuşma yaptılar.

Konuşmacılar İskeçe Türk Birliği’nin sürdürdüğü hak arama mücadelesine desteklerini ifade ederek, yeni seçilecek yönetime başarı dilediler.

Öte yandan Mustafçova Belediye Başkanı Rıdvan Delihüseyin, ana muhalefet listesi başkanı Cemil Kabza, muhalefet listesi başkanları Ahmet Kurt ve Önder Meçoğlu, İskeçe Belediye Başkan Yardımcıları Şaban Bandak ve Levent Karaosman, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Asbaşkanı Hasan Boşnak, Ketenlik Gençlik Derneği Başkanı Caner Dayı, İskeçe Ova Bölgesi Kardeşlik Derneği Başkanı Ömer Muzafferoğlu da İskeçe Türk Birliği genel kuruluna katılanlar arasında yer aldı.

Denetim Kurulu Başkanı Zeynur Bargan’ın, denetim raporunu okumasının ardından eski yönetimin ibra edilmesi aşamasına geçildi ve yönetim kurulu aklandoı. Ardından yeni yönetim ve denetim kurulu adayları belirlenerek oy verme işlemine geçildi. Seçimlerde 385 üye oy kullandı.

YÖNETİM KURULU ADAYLARI

1- Ozan AHMETOĞLU: 324 oy

2- Barış OSMANOĞLU: 237 oy

3- İsmet TÜCCAR: 213 oy

4- Ali SALİHOĞLU: 195 oy

5- Sevil ŞERİFOĞLU: 190 oy

6- Zeynur BARGAN: 169 oy

7- Muhammed KABZA: 147 oy

8- Ekrem BALTACI: 54 oy

DENETİM KURULU ADAYLARI

1- Mustafa TRAMPA: 238 oy

2- Hüsniye ARABACIOĞLU: 195 oy

3- Murat SEBAHATTİNOĞLU: 178 oy

Yapılan görev dağılımı sonucunda ise İskeçe Türk Birliği yeni yönetim ve denetim kurulu şu şekilde oluştu:

YÖNETİM KURULU

Başkan: Ozan AHMETOĞLU

Asbaşkan: Sevil ŞERİFOĞLU

Genel Sekreter: İsmet TÜCCAR

Kasadar: Barış OSMANOĞLU

Üye: Ali SALİHOĞLU

Üye: Zeynur BARGAN

Üye: Muhammed KABZA

Yedek Üye: Ekrem BALTACI

DENETİM KURULU

Başkan: Mustafa TRAMPA

Üye: Hüsniye ARABACIOĞLU

Üye: Murat SEBAHATTİNOĞLU

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu